Ankara
DOLAR13.5585
EURO15.3583
ALTIN786.04

Yurt Dışından Telefon Getirerek Kaydettirme (IMEI) 2022 Yılı Ücreti Ne Kadar Olacak?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Yurt Dışından Telefon Getirerek Kaydettirme (IMEI) 2022 Yılı Ücreti Ne Kadar Olacak?
Abone ol
Yurt Dışından Telefon Getirerek Kaydettirme (IMEI) 2022 Yılı Ücreti Ne Kadar Olacak?
 Yurt Dışından Telefon Getirerek Kaydettirme (IMEI)Yurt dışından telefon getirerek kaydettirme (IMEI) 2022 yılı ücreti de değişmiş oldu. Böylece artık yeni tarife üzerinden telefon getirilebilecek.Türkiye'de son dönemde artan fiyatlar ve özellikle de doların yükselişi ile birlikte telefon fiyatları aldı başını gitti. Özellikle ABD gibi ülkelerden ihraç olarak gelen telefonların fiyatları dudak uçuklatır hale geldi. Bu yüzden insanlar telefon ihtiyaçları için farklı alanlara yönelme arayışı içine girdiler.Bunlardan biri de yurt dışından telefon getirtmekdir. Fakat bildiğiniz üzere yurt dışından telefon getirme işlemi bir kayıt ücretine tabi tutulmaktadır. Bu kayıt ücreti uzun senelerdir var ve bunun adı IMEI. Peki yeni yılda IMEI açtırma ücretleri ne kadar olacak?

Ödenecek Tutar Yükseldi

Yeni yılda maaşlara gelecek zamlar ile birlikte vergi ve harçlara gelecek zamlarda belirlenmiş oldu. Önceden de IMEI ücreti olarak çok düşük bir miktar verilmese de artık bu miktar çok çok daha yüksek hale getirilecek. Bu bağlamda kesinleşmiş vergi tutarı yeni yılda 117 TL olarak belirlendi.

Yurt dışından telefon getirerek kaydettirme (IMEI) 2022 yılı ücreti

Ayrıca yurt dışından yolcu halimde getirilen telefonların IMEI ücreti geçtiğimiz yıl 2 bin TL iken 2022 yılında bu miktar tam olarak 2 bin 772 TL olarak kesinleştirildi. Bu tutar sürekli yurt dışıİle irtibat halinde ve bütçesi çok yüksek meblağlara yeten insanlar için can sıkıcı olmayabilir fakat normal vatandaş İçin artık akrabalarına telefon getirtmek ne yazık ki hayal olacak gibi görünüyor. Yurt dışından telefon getirerek kaydettirme (IMEI) 2022 yılı ücreti geçen senelere göre biraz daha fazla yükselmiş odu. 

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yağmur Atacan Son Hali Şaşırttı! Pınar Aytuğ Bile Şaşkınlığını Gizleyemedi!Önceki Haber

Yağmur Atacan Son Hali Şaşırttı! Pınar A...

Yerli Hava Savunma Sistemi SİPER’in İlk Görüntüleri PaylaşıldıSonraki Haber

Yerli Hava Savunma Sistemi SİPER’in İlk...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar