Ankara
DOLAR13.5585
EURO15.3583
ALTIN786.04

Turkcell’den Vodafone Geçiş

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Turkcell’den Vodafone Geçiş
Abone ol
Turkcell’den Vodafone Geçiş nasıl yapılır? Geçiş sürecinde istenen belgeler nelerdir? Geçişin avantajları neler?

Turkcell'den Vodafone geçiş, Vodafone kapsamında artık numara taşıma işleminizi yerinizden kalkmadan hızlı bir şekilde gerçekleştirmeniz mümkündür. tarifenizi kolayca Vodafone'a taşıyabilirsiniz. Hattını Vodafone'a taşı seçeneğine tıkladıktan sonra telefon numaranızı seçin ve bilgilerinizi doldurun. Ardından başvurunuzu doğrulayıp randevu almak için size arayacaklardır.

Vodafone müşteri hizmetleri tarafından arandıktan sonra sim kartını belirtilen süre zarfında ücretsiz olarak adresinize teslim edilecektir. Aynı zamanda dilerseniz hattınızı başvuru sırasında Vodafone mağazasından alacağım seçeneğini tıklayarak da Vodafone mağazasını ziyaret edip hattınız alabilirsiniz.

Aktivasyon işlemlerinizi gerçekleştirilerek SIM kartınız tarafınıza teslim edilir. Belirtilen ilçelerden birinde oturuyorsanız hattınız 24 saat içerisinde eğer belirtilen ilçede ikametgah etmiyorsanız 2 veya 4 iş günü içerisinde tarafınıza teslim edilir.

Turkcell'den Vodafone Geçiş Sırasında Numara Değişir Mi?

Turkcell'den Vodafone geçiş yaptığınız zaman telefon numaranız sabit kalarak numaranız da herhangi bir değişiklik olmayacaktır. Talep etmeniz durumunda numaranız da değişiklik de meydana gelmektedir. Ancak siz istemediğiniz durumda böyle bir değişiklik oluşmaz. Vodafone müşteri hizmetlerine erişim sağlayarak telefon numaranızı değiştirmeniz mümkündür. İstiyorsanız mağazaları ziyaret edebilir ya da Vodafone müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Faturalı hatlar ve faturasız hatlar için numara değişikliği yapılmaktadır. Vodafone ‘un resmi internet sayfasına erişim sağladıktan sonra menü üzerinden değişiklik sağlamanız da mümkündür.

Turkcell'den Vodafone Geçiş Süresi Ne Kadar?

Turkcell’ den Vodafone geçiş yaptığınız zaman yasal olarak en fazla 4 gün içerisinde operatöre geçiş yapılmış olması gerekmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken konu ise mevcut operatöre verilmiş taahhüt tarihine göre kullanıcıya borç çıkabilmektedir.  Herhangi bir taahhütsünüz yoksa ya da cüzi bir rakam tutuyor ise numaranızı taşımak istediğiniz operatörü rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Şuan internet üzerinden ya da online uygulamalar üzerinden rahatça numaranızı taşıyabiliyorken mağazalar kanalı ile bunu yaptığınız zaman Nüfus cüzdanını ödenmiş bir faturanız ile Turkcell'den Vodafone'a geçiş yapabilirsiniz.

Burada sizden yeni kullanacağınız operatör için 1 paket seçimi yapmanız talep edilir ve saatleri bulunuyor ise taahhüt etmeniz beklenir. Sonrasında size yeni operatör hattı verilir geçiş yapmadan önce sms ile bilgilendirme yapılır ve hangi gün, hangi saatte operatöre geçiş yapacaksa tarafınıza bilgilendirilir. Belirtilen saatte yeni aldığınız sim kartı takıp hiçbir işlem yapmadan yeni operatörünüzü kullanmaya başlayabilirsiniz. Fatura hesaplamanız  eski ve yeni olan iki operatörünüz içinde kullandığınız gün üzerinden yapılmaktadır.

Turkcell'den Vodafone Hat Taşıma Nasıl Yapılır?

Turkcell'den Vodafone geçiş nasıl yapılmaktadır? Turkcell'den Vodafone'a geçiş ücretli midir? Vodafone'a geçiş için gerekli olan işlemler nelerdir? Bununla ilgili bütün detayları sizler için düzenledik. Öncelikle numara taşıma işlemi mevcutta bulunan cep telefonu numaranızın değiştirilmeden hizmet aldığınız operatörün değiştirilmesi anlamına gelmektedir. Bunu farklı sebeplerden dolayı yapabilirsiniz.

Mevcutta kullanmış olduğunuz operatörü değiştirmek ve aynı numara üzerinden hizmet almaya başlamak için numara taşıma hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bunun birçok avantajı bulunmaktadır. Numara taşıma işlemi öncelikle numara değişimi gerektirmediğinden yeni bir numarayı, sosyal çevrenizde iletme zahmetinde bulunmadan işlemi gerçekleştirmeniz mümkündür.  Mevcut numaranızı farklı hatta taşıma işlemi tüm operatörlere ücretsiz olarak gerçekleştirilir. Geçmek istediğiniz operatöre başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra belirlenen süre içerisinde ücretsiz olarak geçiş yapma hakkınız bulunur. Turkcell'den Vodafone'a geçiş sırasında gerekli evraklar bulunmaktadır. Bunlar eğer işlemleri online gerçekleştiremiyorsanız nüfus cüzdanı, son iki aydan birine ait sabit fatura olarak karşımıza çıkar.

E-devlet Üzerinden Numara Taşıma Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Öncelikle Turkcell'den Vodafone geçiş yapan kişiler için numara taşıma sorgulaması bilgi teknolojileri iletişim kurumunun e-devlet ile yapmış olduğu işbirliği noktasında başka operatöre numaranızı taşıyorsanız sorgulama yapmanız artık mümkün. Numara taşıma sorgulaması yapmak için e-devlet'e giriş yapmanız gerekmektedir. E-devlet'e giriş yaptıktan sonra arama çubuğuna numara taşıma sorgulaması yazın ve gelen seçeneğine tıklayın. Açılan sayfada telefon numarası ve güvenlik resmi bulunan bir kutucuk bulunmaktadır. Bunları girdikten sonra sorgulamanızı hemen gerçekleştirebilirsiniz.

Turkcell'den Vodafone Geçiş Sonrasında Kullanabileceğiniz Tarifeler

Turkcell'den Vodafone geçiş sonrasında kullanabileceğiniz birçok avantajlı tarife bulunmaktadır. Öncelikle online olarak geçiş yapıyorsanız ücretsiz olarak hattınızı Vodafone faturalıya taşıyabilir ve online özel yüzde 15 indirimden yararlanabilirsiniz. Her şey yanımda paketiyle redlilere özel 200 TL olan faturadan da yararlanmanız mümkündür. Öncelikle burada Avantajlı olan tarifelerden size en uygun olanı seçersiniz. Taşıma işlemi sırasında formu doldurup kimlik ve adres bilgilerini teyit ettikten sonra Vodafone müşteri hizmetlerinden gelen aramayı yanıtlayıp ücretsiz olarak Vodafone'a geçiş işleminizi sağlarsınız. Online özel  tarifeye özel İlk 3 ay yüzde 15'e varan indirim fırsatı bulunmaktadır.

Vodafone Tıkla Gel Al Nedir?

Hattınızı Turkcell'den Vodafone'a taşıyorsanız başvurunuz sırasında tıkla gel al yöntemini seçtiğiniz durumda SIM kartınızı dilediğiniz herhangi bir Vodafone şubesinden hızlı bir şekilde teslim almanız mümkündür. Mağazaya gittiğimizde işlemlerinizi tamamlanabilmesi için size gönderilen SMS üzerinden başvuru numaranız veya T.C kimlik numaranız ile mağaza çalışanına vermeniz durumunda işleminiz sağlanır.

Başvurularınız için geçerlilik süresi 10 gündür ilk 3 gün içerisinde dilediğiniz mağazayı ziyaret ederek sim kartınızı teslim almanız mümkündür. 3 günün sonunda hattınız adresinize teslim edilmek üzere kurye yönlendirilir. Turkcell'den Vodafone geçiş esnasında sadece kendi adınıza olan numarayı taşımanız mümkündür. Adınıza kayıtlı fatura bulunuyor ise hatları taşıma talebinde bulunabilirsiniz. Hat sizin adınıza kayıtlı değilse hat sahibinin numara taşıma talebinde bulunması gerekmektedir.

Eğer başka bir operatörde kurumsal hattınız bulunuyor ise Vodafone'a bireysel hat olarak taşıyabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için ilk önce hattınızın mevcut operatördeki kurumsal hattan bireysel hatta geçişini sağlamanız gerekir. Daha sonrasında ise numaranızı bireysel hat olarak Vodafone'a taşımanız gerekmektedir. Devir işlemi sırasında devir ücreti ve hattın yeni sahibi, yeni hat vergileri tarafına yazılacağı unutulmamalıdır.

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ali Babacan Adayı Net Bir Şekilde Belirtti!Önceki Haber

Ali Babacan Adayı Net Bir Şekilde Belirt...

Türkiye Finans’tan üç ay ödemesiz Taşıt FinansmanıSonraki Haber

Türkiye Finans’tan üç ay ödemesiz Taşıt...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar