Ankara
DOLAR13.5585
EURO15.3583
ALTIN786.04

Tuğrul Türkeş Son Hali Şaşırttı!  

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Tuğrul Türkeş Son Hali Şaşırttı!  
Abone ol
Tuğrul Türkeş Son Hali Şaşırttı!  
Tuğrul Türkeş son hali ile şaşırttı. Uzun bir süreden bu yana ekranlarda göremediğimiz siyasetçi geçen zaman içerisinde ciddi bir değişim yaşamış. Kendisini merak edenlere mesaj niteliğinde fotolar.Tuğrul Türkeş 1 Aralık 1954 İstanbul dünyaya gelmiş  ve MHP'nin kurucusu olan Alparslan Türkeş ve Muzaffer Şükriye hanımın  büyük oğludur.  Tuğrul Türkeş Hacettepe Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümünden mezun olmuş. 1997 senesinde babası Alparslan Türkeş'in ölümünden sonra  MHP genel başkanlığına adaylığını koymuştur. En güçlü aday olarak gözükmesin rağmen, diğer 6 adayın Devlet Bahçeli lehine çekilmesinden dolayı 17 Temmuz 1997 tarihinde kurultayı sürpriz bir şekilde rakibine karşı kaybetti.Tuğrul Türkeş 22 Temmuz 2007 genel seçimleri zamanında eski rakibi olan Devlet Bahçeli ile barıştı ve Ankara 1. Bölge 1.sıradan milletvekili adaylığını girdi ve seçilerek meclisteki yerini aldı. Tuğrul Türkeş evli ve 3 çocuk babası. 2011 senesinin Haziran ayının 12’sinde yapılan genel seçimlerde Ankara 1. Bölge 1. Sıra milletvekili adayı olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne yeniden seçildi.  Ayrıca Tuğrul Türkeş Türkiye-KKTC Parlamentolar arası Dostluk Grubu üyesi olarak da yer almaktadır. 7 Haziran 2015 de yapılan Genel Seçimlerde de Ankara Milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisine yeniden seçilmiş.

Tuğrul Türkeş Son Hali

Daha sonra Türkeş 26 Ağustos 2015 tarihinde Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun geçici Bakanlar Kurulu üyeliği için yaptığı teklifi kabul etmiştir. Bu aldığı karardan  dolayı MHP disiplin kuruluna sevk edilmiş. 5 Eylül 2015 tarihinde de MHP'den ihraç edilmiştir. 28 Ağustos 2015’de Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yaptığı bir açıklama ile  Geçici Seçim Hükümetine Başbakan Yardımcısı olarak atanmıştır. Tuğrul Türkeş son hali ile şaşırtmış oldu.Milliyetçi Hareket Partisi’ndeki bütün görevlerinden ise 18 Eylül 2015 tarihinde istifa etti ve Adalet ve Kalkınma Partisi'nin Ankara milletvekili adayı olmuştur.Tuğrul Türkeş Milliyetçi Hareket Partisi'nden ihraç edildikten  sonra da Adalet ve Kalkınma Partisi'ne katıldı ve 2015 senesinin Kasım ayında Türkiye genel seçimlerinde AK Parti Ankara milletvekili olarak tekrar mecliste yerini aldı.

Başarılı Siyasetçi

Ahmet Davutoğlu tarafından kurulan 64. Türkiye Hükûmeti’nde Başbakan yardımcısı olarak yer almıştır. Ahmet Davutoğlu istifa ettikten sonra Binali Yıldırım tarafından 25 Mayıs 2010’da kurulan 65. Türküye Hükümeti’nde yeniden Başkan yardımcısı olarak Tuğrul Türkeş yer aldı.Tuğrul Türkeş Son HaliTuğrul Türkeş son hali ; Tuğrul Türkeş  ayrıca Ticaret Bakanlığında Basın Danışmanlığı, PETKİM AŞ ve T.C. Kalkınma Bankasında Yönetim Kurulu Üyeliği, Ortadoğu gazetesinde Yönetim Kurulu Başkanlığı, çeşitli şirketlerde yöneticilik ve ortaklık görevlerini de üstlenmiştir.Aydınlık Türkiye Partisi’nin Kurucu Üyeliği ve Genel Başkanlığı görevini de yapmış. Son Havadis ve  Akşam gazeteleri ile Yeni Harman haftalık dergisinde köşe yazarlığı da yapmıştır. 

   

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Hükümet Araba Fiyatlarına El Attı! Çin Türkiye Özel Üretimi Yapmaya Başladı 37 Bin TL 0 Araç Fiyatı İçin Belirlendi!Önceki Haber

Hükümet Araba Fiyatlarına El Attı! Çin T...

Özgü Namal Son Hali Yürekleri Darmadağın Etti!Sonraki Haber

Özgü Namal Son Hali Yürekleri Darmadağın...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar