Ankara
DOLAR13.5585
EURO15.3583
ALTIN786.04

Trafik Hayattır! trafikte ‘Sakin Kal, Kendin Kal’ diyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Trafik Hayattır! trafikte ‘Sakin Kal, Kendin Kal’ diyor
Abone ol
Doğuş Otomotiv’in, 2004 yılından itibaren toplumun tüm kesimlerinde trafik güvenliği bilincini artırmak amacıyla yürüttüğü ”Trafik Hayattır!” kurumsal sorumluluk platformu yeni bir çalışmaya imza atıyor.

Doğuş Otomotiv’in, 2004 yılından itibaren toplumun tüm kesimlerinde trafik güvenliği bilincini artırmak amacıyla yürüttüğü ”Trafik Hayattır!” kurumsal sorumluluk platformu yeni bir çalışmaya imza atıyor.

Trafikte ”Sakin Kal, Kendin Kal!” sloganıyla hayata geçirilen projenin dijital iletişim ayağında Psikolog Gökhan Çınar, uzman görüşüyle, sürücülerin trafikte olumsuz düşüncelerden nasıl arınıp sakin kalabileceklerini anlatıyor.


Koronavirüs pandemisi tüm dünyada pek çok alanda değişime neden oldu. Pandemiye karşı alınan tedbirler, uygulanan kısıtlamalar ekonomik ve sosyal yaşamda ciddi değişimleri beraberinde getirirken, bireysel boyutta da psikolojik etkileri oldu.

Bu etkilerin başında da virüsten kaçınmak için giderek artan sayıda insanın başta sosyalleşme ve mobilite olmak üzere günlük alışkanlıklarını değiştirmesi geldi.

Trafikteki araç sayısı ve şekli arttı

Toplu taşımadaki bulaş riski, mümkün olan oranda alternatif ulaşım yöntemlerinin kullanımını beraberinde getirdi. Bireysel mobiliteyle birlikte bisiklet, elektrikli scooter gibi alternatif ulaşım araçlarının kullanımı da arttı. Online alışveriş ve eve teslim hizmetlerdeki artış motorlu kurye sayısında da ciddi oranda bir büyümeyi getirdi. Yapılan araştırmalara göre pandemi döneminde trafiğe çıkan kurye sayısında yüzde 63,5 artış olurken, sadece İstanbul’da 52 bin 177 Elektrikli Scooter trafiğe çıktı. Yaşanan tüm bu gelişmeler trafiğe dahil olan kişi ve araç sayısını artırmış oldu.

‘Sakin Kal, Kendin Kal!’

Trafikteki araç ve insan sayısındaki bu artış başta araç sürücüleri olmak üzere, trafikte yer alan herkesin daha endişeli olmasını da beraberinde getirdi. Trafikte yaşanan olumsuzluklara iş ve kişisel yaşamdaki zorluklar da eklenince, özellikle direksiyon başındakiler için sakin kalmak giderek zorlaştı.

Doğuş Otomotiv’in kurumsal sorumluluk platformu Trafik Hayattır! Projesiyle insanların trafikte oldukları süre içinde davranışlarının farkına varmalarını sağlayıp, empati kurabilmenin önemini ve sakin kalmanın değerini anlatmayı amaçlıyor.

Sakin Kal, Kendin Kal! isimli proje çerçevesinde, trafikte sakin kalmanın yöntemlerini anlatmak üzere Psikolog Gökhan Çınar gibi uzmanlarla çekilen kısa bilgilendirme videoları, Trafik Hayattır! sosyal medya hesaplarından paylaşılacak.

Proje kapsamında trafikte güvenlik ve farkındalıkla ilgili bilgilendirici videolar da yer alacak.


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Microsoft’un yeni Siber Sinyaller Raporu’na göre kimlik hırsızlığı siber suçlar arasında başı çekiyorÖnceki Haber

Microsoft’un yeni Siber Sinyaller Raporu...

Atatürk’ün yolunda, Türkan Saylan’ın ışığında: ÇYDD 33 yaşında!Sonraki Haber

Atatürk’ün yolunda, Türkan Saylan’ın ışı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar