Ankara
DOLAR13.5585
EURO15.3583
ALTIN786.04

Tapusu Olup Yapmayanlar Hapı Yuttu! Mutlaka E Devlet Üzerinden Yapmanız Gerekiyor!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Tapusu Olup Yapmayanlar Hapı Yuttu! Mutlaka E Devlet Üzerinden Yapmanız Gerekiyor!
Abone ol
Tapusu Olup Yapmayanlar Hapı Yuttu! Mutlaka E Devlet Üzerinden Yapmanız Gerekiyor!
Tapusu Olup Yapmayanlar Tapusu olup yapmayanlar için gerçekten çok zor bir durum. Mutlaka e devlet üzerinden yapmanız gerekiyor. Yapmamanız durumunda yaptırım uygulanacak.Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından kritik bir açıklama geldi. Tapu sahipleri veya tapusu olanlar dikkat e-devlet tapu sistemine SMS kaydı yaptırmayanlar dikkat etmesi gerekmektedir. Habersiz tapu devri gerçekleşebilir. Vatandaşlar E-Devlet tapu sorgulama SMS kaydını nereden ve nasıl yapılacağını araştırıyorlar. Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada tapusu olanlar için önemli bir uyarı geldi.

Tapusu Olup Yapmayanlar

E-devlet üzerinden bunu yapmayanların arsası, tarlası, işyeri, evi hiç farkında olmadan üzerinden gitmiş olabilir. Özellikle son dönemde ev, arsa, işyeri, dükkan gibi gayrimenkullerin satış fiyatlarında artışlar yaşanması dolandırıcıları da bu yönde harekete geçirdi. Tapu kadastro daireleri kapsamında çok sayıda sahte tapu satışı girişimine engel denildi. Tapu memurları tarafından yapılan dikkatli çalışmalar sayesinde bu durum fark edilirken özellikle üzerinde uzun zamandır işlem yapılmayan tapular yani yıllarca aynı kişinin üzerinde olan ev arsalara dolandırıcılar göz dikmiş durumda. Tapusu Olup Yapmayanlar ile ilgili takip süreci başlıyor.Gurbetçilerin ve yaşlı kişilerin tapuları da dolandırıcı kişilerin radarına takılmış durumdadır. Özellikle yurt dışında yaşayan gurbetçilerin ve 65 yaş üstü vatandaşların uzun zamandır üstünde bulunan ve yüksek tutarlı tapuların peşine düştükleri bilinmektedir. Tapu ve Kadastro Müdürlüğü tarafından vatandaşlara kendi önlemleri almaları noktasında uyarıda bulundular.

Gayrimenkullerinize aman dikkat!

Son dönemde gayrimenkul fiyatlarında yaşanan yükselişle birlikte dolandırıcıların gözü tapu daireleri için hazırlanan sahte evraklar ve tapu satış girişimlerine yöneldi. Sahte evraklarla tapu satış işlemlerini gerçekleştirmeye çalışıyorlar. Tapusu Olup Yapmayanlar ;Tapu Kadastro Genel Müdürü tarafından yapılan açıklamada dolandırıcılara karşı vatandaşlar E-devlet sisteminden tapu telefon bilgileri beyan kısmında cep telefon numaralarını kaydetmeleri gerektiğini belirtirken kişinin adına kayıtlı taşınmazlar ile ilgili herhangi bir işlem başladığında buradan kısa mesajın geleceğini duyurdu.Tapusu Olup Yapmayanlar Tapusu Olup Yapmayanlar ; Cep telefonları üzerinden adınıza kayıtlı taşınmaz için Tapu Müdürlüğünde işlem yapılmaktadır şeklinde otomatik mesajın gönderildiğini belirtti. İşlem kişinin bilgisi ve isteği dışında ise kişi hemen Tapu Müdürlüğü ile irtibata geçerek durumla ilgili gerekli işlemleri başlata biliyor. Bu uygulama ile tapuda işlem güvenliğinin önemli ölçüde arttığı bilinmektedir. E-devlet üzerinden birkaç dakika içerisinde tapu SMS kaydı ile ilgili işlemi sağlayabilir ve kendinizi güvence altına alabilirsiniz. 

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Emekli Maaşlarına Zam Beklerken Kesinti Geldi! Emekliler İsyanda!Önceki Haber

Emekli Maaşlarına Zam Beklerken Kesinti...

Ekonomik Kriz Recep Tayyip Erdoğan'ı Neden Korkutmuyor Anlaşıldı!Sonraki Haber

Ekonomik Kriz Recep Tayyip Erdoğan'ı Ned...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar