Ankara
DOLAR13.5585
EURO15.3583
ALTIN786.04

Sonunda Belli Oldu! Asgari Ücret 4500 Lira Oluyor! Memur ve Emekliye 1000 Lira Seyyanen Zam Geliyor!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Sonunda Belli Oldu! Asgari Ücret 4500 Lira Oluyor! Memur ve Emekliye 1000 Lira Seyyanen Zam Geliyor!
Abone ol
Sonunda Belli Oldu! Asgari Ücret 4500 Lira Oluyor! Memur ve Emekliye 1000 Lira Seyyanen Zam Geliyor!
Asgari Ücret 4500 Lira Asgari Ücret 4500 Lira oluyor. Edinilen bilgilere göre zamların arka arkaya gelmesiyle birlikte vatandaşını ezdirmek istemeye devlet taşın altına elini koydu. Bunun yanı sıra ayrıca memur ve emeklilere de müjde var.Memura enflasyon oranına göre zam haricinde 1000 liralık seyyanen zam müjdesi de verildi. Ayrıca seyyanen zam kapsamında yüzde üçlük refah payı da talep edilmektedir. Enflasyon zammı kapsamında Ocak ayı ile birlikte memur maaşı 5467 TL olacak. Memurlara ünvanlarına göre maaş verilmektedir. Türkiye Kamu-sen genel başkanı olan Önder Kahveci memurların ve vatandaşın alım gücünü artırabilmek için seyyanen zam ve yüzde üç refah payı verilmesini talep etti.

Asgari Ücret 4500 Lira

Asgari Ücret 4500 Lira Enflasyonda yaşanan artışla birlikte Kasım ve Aralık ayında yaşanan artış 2022 yılı memur maaşlarında toplu sözleşme kapsamında yüzde beşlik bir zam ilavesi ve buna ilave olarak yüzde 7.5 enflasyon farkı alacak. Böylece memur ve memur emeklilerinin alacağı toplam yüzde oranı ise yüzde 12.5 şeklinde artış sağlayacak.6. dönem yapılan toplu sözleşme ile memur ve memur emeklilerinin maaşlarına 2022 yılının ilk 6 ayında %5, ikinci 6 ayında ise yüzde 7 enflasyon farkının oluştuğu bilinmektedir.  Bu kapsamda da zam yapıldı. Açıklanan resmi enflasyon verileri memur maaşlarının alım gücünü azalttığı ve maaşların yetersiz kaldığı bilinmektedir. Asgari Ücret 4500 Lira ile bir nebze su serpecek.

Enflasyon Farkı Geliyor

Son dönemde yaşanan ürün ve hizmetlerde ki zamlanmalar memur maaşlarında da desteğe ihtiyaç duyulduğunu gösteriyor. Ortaya  çıkan mağduriyeti memur ve memur emeklilerine 1000 lira eksik verilmesi zorunlu hale getirildi.Bu kapsamda Merkez Bankası'nın yapmış olduğu açıklama ile yüzde 19.31’ lik enflasyon tahminine göre en düşük memur maaşının 5467 TL, en düşük memur emeklisi maaşını ise 3669 TL, en düşük SSK emeklisi maaşını 2886 TL, en düşük emekli maaşı 2000 sonrası ise 1789 TL, BAĞ-KUR kapsamında emekli esnafın maaşı 2585 TL, BAĞ-KUR kapsamında tarım emeklisinin emekli maaşı 2054 TL şeklinde olması bekleniyor.  Asgari Ücret 4500 Lira olarak beklentinin arıca üzerine çıkmış oldu.Yüzde üçlük refah seviyesinde artan milli gelirin bir şekilde paylaştırılması gerekir. Dağılımında adaletin sağlanması memurların maaşlarına enflasyon üzerinde artış bu kapsamda her yıl yapılan oransal artışlardan bağımsız olarak yüzde 3 düzeyinde verilen refah payıdır. Bu kapsamda zam talebi de iletildi. Pakette yer verilen sorunlar çözüldüğünde çalışma hayatında ciddi bir rahatlama olacağı açıklandı.Asgari Ücret 4500 Lira Cumhurbaşkanından   refah payı olmak üzere memur paketi için randevu talebinde bulunulduğu belirtildi. Randevu talebinin kabul edilmesi halinde ise dosyaların kapsamlı olarak sunulacağı açıklandı.

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yeteneksizsiniz Aref Son Hali Hayranlarını Çok Üzdü!Önceki Haber

Yeteneksizsiniz Aref Son Hali Hayranları...

Reha Muhtar Son Hali Hayranlarını Üzdü!Sonraki Haber

Reha Muhtar Son Hali Hayranlarını Üzdü!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar