Ankara
DOLAR13.5585
EURO15.3583
ALTIN786.04

SGK Müjdeyi Verdi! Emeklilere Çifte Maaş Geldi Artık Avrupa Bizi Gerçekten Kıskanacak!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
SGK Müjdeyi Verdi! Emeklilere Çifte Maaş Geldi Artık Avrupa Bizi Gerçekten Kıskanacak!
Abone ol
Emekliler ile ilgili oldukça önemli bir adım atıldı. böylece artık emekli olduktan sonra ekonomik sıkıntı kalmayacak. Her vatandaş daha özgür bir ekonomik koşul içerisinde yaşayacak. Tarihi adımın atılmasından sonra vatandaşlar çok memnun.

2021 yılının son günlerine yaklaşılırken SGK'dan emekli, dul ve yetim aylığı alan vatandaşlara müjde niteliğinde açıklama geldi. Emekli Sandığı, BAĞ-KUR ve SSK kurumlarından emekli olan kişileri ilgilendiren açıklamayla birçok emekli, dul ve yetim aylığı alan vatandaşlar ikinci bir maaşa hak kazanabilecek.

İkinci Maaş Hakkı Nasıl Oluyor?

Emekli Sandığı, BAĞ-KUR ve SSK'dan emekli olan vatandaşlar eşlerinin vefatı durumumda belli oranda ikinci bir maaşa bağlanıyor. SSK emeklisi bir kadın, vefat eden BAĞ-KUR emeklisi eşinden ikinci bir dul aylığı alabiliyor.

Vefat eden eşlerden birisi SSK veya BAĞ-KUR’ lu ise dul emekli eş yüzde 50 oranında ikinci maaşı alabiliyor. Vefat eden eş Emekli Sandığına tabi ise, dul kalan emekli yüzde 75 oranında ikinci maaşı alabiliyor. 

Hangi Durumlarda Maaş Sayısı Üçe Çıkar?

SGK tarafından yapılan açıklamada, emekli kadın ve erkeklerin bazı durumlarda 3. emekli maaşını alabileceği belirtildi. Çalışma hayatını tamamlayıp SSK emeklisi olan bir kadın,  BAĞ-KUR emeklisi vefat eden eşinden ve Emekli Sandığından emekli olmuş vefat eden babasından yetim aylığı alabiliyor.

Bu gibi durumlarda maaş sayısı üçe çıkabiliyor. Emekli Sandığı Kanunu'nda yer alan bilgilere göre dul ve yetim kalan kadın emekli vatandaşlar belirli oranlarda üçüncü maaşı almaya hak kazanıyor. Ancak durumdan bilgisi olmayan ve maaşım kesilir endişesi ile bazı emekli vatandaşlar başvuru yapmayarak maaştan yararlanamıyor. 

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Müjde Ar Son Hali Çok Üzdü! Eski Yıldızlar Şimdilerde Neden Bu Halde? Hayranları Seferberlik BaşlattıÖnceki Haber

Müjde Ar Son Hali Çok Üzdü! Eski Yıldızl...

TC Kimlik Numaranız İle Hemen Başvuru Yapın Paranız Hesaba Tıkır Tıkır Yatsın! Bu Kampanya Tarihte Bir İlk Olarak Sunuluyor!Sonraki Haber

TC Kimlik Numaranız İle Hemen Başvuru Ya...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar