Ankara
DOLAR13.5585
EURO15.3583
ALTIN786.04

Reha Muhtar Son Hali Hayranlarını Üzdü!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Reha Muhtar Son Hali Hayranlarını Üzdü!
Abone ol
Reha Muhtar Son Hali Hayranlarını Üzdü!
Reha MuhtarReha Muhtar son haliyle görenleri şaşırttı. Reha Muhtar ile ilgili açıklama yapılacak mı? Son hali hayranları oldukça üzdü. Uzun zamandan bu yana ekranlarda görünmeyen başarılı haberci son durumu ne? Sosyal medyadan açıklama var mı?Reha MuhtarReha Muhtar 1959 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Türkiye televizyon tarihinin programcısı, yorumcusu ve haber sunuculuğu yapmıştır. Aslen Kerküklü Irak Türkmeni olduğu bilinmektedir. İl ve Tarih Coğrafya Fakültesinde Arap dili ve Edebiyatı bölümünde öğretim elemanı olarak görev aldığı bilinmektedir. Kışları Ankara'da yazları ise İstanbul'da yaşadığı biliniyor.

Reha Muhtar Son Hali

İlk ve ortaöğretim mi liseye TED Koleji'nde bitirdi. Yüksek öğrenimini ise Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Basın Yayın Yüksek Okulunda tamamladı. İş yaşamına 1983 yılında Milliyet Gazetesi Muhabiri olarak başladı. 1985 yılında Milliyet gazetesinden ayrılarak TRT ye geçiş yaptı. Yunanistan'da TRT muhabiri olarak görev aldı. 1991 yılında Ateş hattı programına hazırlamaya başladı. 1993 yılında ise TRT den ayrılıp Kanal D'ye geçti.1994 yılında Kanal D'nin satılması üzerine tekrar TRT ye döndü. 1995 yılında TRT’ den ayrılıp Star Tv ye geçiş yaptı. Sonrasında ise 1996 yılında Kanal D ye geçiş yaptı ve çok kısa bir süre sonra buradan da ayrılıp Show TV'ye geçerek Ana Haber sunuculuğu yayın ve yönetmeni oldu. 2000 yılları içerisinde akşam gazetesinde yazmaya başladı. 2002 yılında Show TV akşam gazetesinden ayrılan Reha Muhtar Star TV'ye geri dönüş yaptı. Daha sonrasında Star Medya grubundan da ayrılarak ATV’ye geçiş yaptı.

Uzun Zamandan Beri Yok!

Akademi Türkiye yaparken Sabah gazetesinde de yazmaya başladı. 2006 yılında Show TV ekranlarında Pişti adlı programı sundu. Aynı yıl içerisinde Show TV'den ayrılarak Vatan gazetesinde yazmaya başladı.  2007 yılında Fox'a geçiş yaparak Çapraz Ateş programında sunuculuk yaptı. Programın bitmesi ile bu kanaldan ayrılıp Show TV'ye geri dönerek yarışma sunuculuğu yaparken 2019 yılında Türk de çok farklı programın yaptıktan sonra Kanaltürk'teki Son Kale aldı programı yayınladı.2011 yılında çok farklı programı yapan Reha Muhtar bu kanaldan da ayrıldı ve 2016 yılı Kasım ayı içerisinde Vatan gazetesinden ayrıldığı da bilinmektedir. Rol aldığı diziler ve filmler arasında Hayatım Roman adlı eserin bulunduğu bilinirken çalıştığı gazeteler Milliyet, Akşam, Star Tv, Sabah ve Vatan gazeteleridir. Çalıştığı televizyon kanalları ise TRT, Kanal D, Star TV, Show TV, Atv, Fox, Kanaltürk’ dür. En çok tutan programları ise 32. Gün, Akademi Türkiye, Vatan gazetesinde yazdığı yazılardır.

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Sonunda Belli Oldu! Asgari Ücret 4500 Lira Oluyor! Memur ve Emekliye 1000 Lira Seyyanen Zam Geliyor!Önceki Haber

Sonunda Belli Oldu! Asgari Ücret 4500 Li...

Hayrunnisa Gül Son Haliyle Şaşırttı! Büyük Değişim!Sonraki Haber

Hayrunnisa Gül Son Haliyle Şaşırttı! Büy...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar