Ankara
DOLAR13.5585
EURO15.3583
ALTIN786.04

Müsiad Ocak Sonunda Dolar Fiyat Beklentisini Açıkladı! Ticaret Adımlarını Bu Fiyata Göre Belirlediler!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Müsiad Ocak Sonunda Dolar Fiyat Beklentisini Açıkladı! Ticaret Adımlarını Bu Fiyata Göre Belirlediler!
Abone ol
Müsiad Ocak Sonunda Dolar Fiyat Beklentisini Açıkladı! Ticaret Adımlarını Bu Fiyata Göre Belirlediler!
MÜSİAD Ocak sonunda Dolar beklentileri olan fiyatı açıklayınca yer yerinden oynadı. Böylece yatırımcıların kafası ciddi derece de karıştı.MÜSİAD’da Genel Başkan görevini üstlenen Mahmut Asmalı, senenin sonunda dolar kurunun yaklaşık olarak 9 Türk lirası bandında olmasının mantıklı olduğunu belirterek, “Yoksa dolar kurunun 13 Türk lirası civarında seyretmesi şimdiki zaman için doların çok yüksek olduğunun belirtisidir.” Şeklinde konuştu.MÜSİAD’da Genel Başkan görevini üstlenen Mahmut Asmalı, MÜSİAD Vizyoner 2021 zirvesinin açılış ve tanıtımı için gerçekleştirilen toplantı sonrası basın mensuplarının belirtmiş olduğu soruları yanıtladı.

MÜSİAD Ocak Sonunda Dolar

Geride bıraktığımız günlerde ekonomide yaşanan değişimlere ilişkin tarafına gelen bir soru üzerine Mahmut Asmalı, Türkiye ekonomisinde makas şeklinde adlandırılan bir değişikliğin yaşadığı çok açık bir şekilde ortada olduğunu dile getirdi.  MÜSİAD Ocak sonunda Dolar ile ilgili beklentisini dile getirdi.MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, “Düşük faiz, fazlasıyla yüksek kur, çokça üretim ve çokça ihracat, ülkemizde sıfır cari açık gibi bir hedef var artık geride bıraktığımız yıllara kıyasla. Biz bunu MÜSİAD olarak tamamen destekliyoruz. Uzun yıllar boyu Türkiye’de düşük kurdan dolayı üretim çarklarımız hiçbir şekilde dönmedi ve hep ithalata bağımlı hale geldik” Şeklinde bir açıklama yaptı.

MÜSİAD’da Genel Başkan

MÜSİAD’da Genel Başkan görevini üstlenen Mahmut Asmalı, “Kurda görülen ani hareketliliğin 2 hafta içerisinde duracağını düşünüyoruz”MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, “Türk lirasının değerini olabildiğince korumakla ilgili çeşitli eleştirilerin bulunduğuna” dair gelen bir soru üzerine, “Türk lirasının değerini korumak ve düşüşü engellemek faiz artırmak değildir. Dünya Devletleri olarak eksi faiz veren birçok gelişmiş ülke var. Amerika Birleşik Devletleri’nde şu anda yüzde 7 oranında enflasyon var, faiz oranı sadece yüzde 0,25.” Yanıtını verdi.  MÜSİAD Ocak sonunda Dolar kur fiyatını açıkladı.Baktığımız zaman Avrupa’da bulunan devletlerde çok yüksek enflasyon oranları var ancak bu ülkelerin herhangi birinin dâhi faizi çok artırmayı düşünmediğini dile getiren MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, sözlerine şöyle devam etti.MÜSİAD Ocak sonunda dolar“Yaşanan bu hareket bizlere olumsuz yansıyor.  Yani çok hızlı bir şekilde yükseldik ardından çok hızlı bir şekilde düştük. Söz konusu bu oynaklıktan dolayı sanayicinin, üreticinin ve firmaların ürettiği ürünü fiyatlayamama gibi kötü bir problemi var şu anda. Ama bu ani hareketliliğin 2 hafta içerisinde duracağını düşünüyoruz.”

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Fenerbahçe Yeni Teknik Direktörü Alex De Souza!Önceki Haber

Fenerbahçe Yeni Teknik Direktörü Alex De...

Güllü Son Hali Şaşırttı! Son Halini Görenler Göz Yaşlarını TutamadıSonraki Haber

Güllü Son Hali Şaşırttı! Son Halini Göre...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar