Ankara
DOLAR13.5585
EURO15.3583
ALTIN786.04

Mirkelam Son Hali Herkesi Üzdü! Bir Zamanların Büyük Yıldızıydı!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Mirkelam Son Hali Herkesi Üzdü! Bir Zamanların Büyük Yıldızıydı!
Abone ol
Mirkelam Son Hali Herkesi Üzdü! Bir Zamanların Büyük Yıldızıydı!
Mirkelam son hali Mirkelam son hali ile yeniden gündeme geldi. Birçok seveni bulunan ünlü şarkıcı yaşamış olduğu değişimle birçok kişinin üzülmesine sebep oldu.Asıl adı Sergen Mirkelam’dır. 1966 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Babası avukattır. Birçok bilim kurgu ve polisiye romanı yazmıştır. Adliyeye bir evrak çantası götürürken orada etkilenmiş ve çevresindeki kişileri oynattığı bir soygun filmi çekmiştir. Bu filmde Mirkelam da yer almıştır. Annesi ile babası birbirinden ayrıdır.

Mirkelam Son Hali

Babası oğlu ile çok fazla vakit geçirme fırsatı bulamamıştır. Mirkelam’ ın annesi ve anneannesi ile birlikte büyüdüğü bilinmektedir. İstanbul'da Fındıkzade Çapa İlköğretim Okulu'nda, ortaöğretimini ise Özel Kalamış Ortaokulunda,  Liseyi ise Fenerbahçe lisesinde okumuştur.Beste yapma sürecine daha ortaokul süreçlerinde başlamış, müzisyenlik yani şarkıcılık hayatına ise Sain Joseph Lisesi'nin orkestra grubu ile başlar. 1984 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi mühendislik fakültesini kazanır. Üniversitede kendini tanıma ve yeteneklerini bulma fırsatı yakalar ve burada şiir yazmaya başlar. Mirkelam son hali ile hayranlarını üzdü.

Mirkelam

1990 yılında üniversiteden mezun olduktan sonra radyolarda DJ'lik yapmaya başlar. Mirkelam'ın kariyer hayatı 1986 yılında Kayahan Acar ile birlikte Euro vizyona katılır, Burak Kut'un albümünde yer alır ve değişir. Ayrıca başta Nazan Öncel ve birkaç sanatçıya vokalistlik yapmıştır. 1990 yılında “Karşılıksız çek” adlı şarkı ile yarışmaya katılır fakat başarı elde edemez. Mirkelam son hali merak ediliyor!1994 yılında Best FM'de DJ’ lik yapar. Mirkelam'ın dönüm noktası İskender Paydaş ile tanıştıktan sonra başlar. Burada Cem Özer'in programına konuk olur programda kendini tanıtır ve Mirkelam akıllarda koşan adam olarak kalır. Daha albümü yayınlanmadan tanınan bir kişi olmuştur. Kendi adını vermiş olduğu albümü ise ülke genelinde büyük bir ilgi görmüştür.Mirkelam son hali ; Bir günde 200000 tane satış gerçekleşmiştir. bugüne kadar toplamda 750000 satan albümün ikinci kısmını ise İskender Paydaş olmadan çeker. 2003 yılında eşinden ayrılır ve ünlü bir işadamının kızı ile evlenir.Mirkelam'ın albümleri; Her gece albümü, Tavla, Hatıralar, Joker, Ah bir,  Bağırıyorsam bir sebebi var,  Kalpsizsin sevgilim, Unutulmaz, Kokoreç, Tereddüt, Kalbimde parmak izi var,  Aşkımsın, Aşk garibi, Mutlu olmak istiyorum, Asuman pansuman, Elma değil ayva, Bir fotoğraf çekinebilir miyiz, Vay anasını sayın seyirciler, Yollar, Deniz'in arka yüzü, Kırık gitarla’ dır.

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Emekli Maaşlarının Ne Kadar Olacağını Ağzından Kaçırdı!Önceki Haber

Emekli Maaşlarının Ne Kadar Olacağını Ağ...

Elektrik ve Su Faturaları Artık Para Kazandıracak!Sonraki Haber

Elektrik ve Su Faturaları Artık Para Kaz...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar