Ankara
DOLAR13.5585
EURO15.3583
ALTIN786.04

Mikrofon Açık Kaldı Emekli ve Memur Maaşının Ne Kadar Artacağı Belli Oldu!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Mikrofon Açık Kaldı Emekli ve Memur Maaşının Ne Kadar Artacağı Belli Oldu!
Abone ol
Mikrofon Açık Kaldı Emekli ve Memur Maaşının Ne Kadar Artacağı Belli Oldu!
Emekli ve memur maaşının ne kadar artacağı Emekli ve memur maaşının ne kadar artacağı sadece emekliler tarafından merak edilen bir konu olmanın çok dışına çıktı. Emekliler dışında konuyla hiç alakası olmayan milyonlarca kişi maaşların ne kadar olacağını merakla bekliyor. Büyük bir kesim emeklilerin maaşlarının %50 gibi bir miktarda artacağını belirtiyor. Son zamanlarda beklentinin çok üzerinde maaş zamları vermeyi planlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan emekli ve memur maaşları noktasında güzel bir sürpriz yapacağına neredeyse kesin gözüyle bakılıyor.Yazımız içerisinde sizlere emekli ve maaş zamlarıyla ilgili daha önce hiçbir yerde görmediğiniz ve duymadığınız bir haberi paylaşacağız. Ondan önce emekli maaşlarına etki eden ve neredeyse kimsenin bilmediği bir takım önemli hususlardan bahsedelim. Emekli ve memur maaşının ne kadar artacağı yazımızda önemli ismin açıklamaları doğrultusunda belirtilecek.Bahşiş, ülkemizdeki en temel geleneklerden biri olmaya devam ediyor. Ülkemizde özellikle restoran ve benzeri lokantalarda, garsonlarda veya hizmet sektöründe çalışan diğer kişilerde yaptıkları işe karşılık bahşiş vermek uzun yıllardır gelenek haline gelmiştir. Bahşiş baz maaş olarak gösterilirse emekli maaşı da artar.

Bahşişler Emekli Maaşını Yükseltiyor

Bahşiş gelir olarak gösterilirse ve bu paradan ikramiye kesilirse, emekli olduğunuzda aldığınız maaş artacaktır. Bu, katkı payları daha yüksek ücretlerle ödendiği için gelecekteki emekli maaşlarına yansıtılacaktır. İster giriş bileti bahşişi olsun, ister bir garsona teslim olsun, temel bir ücret olarak kabul edilir ve vergilendirilir. İşteki bu yüksek vergiler ve yüksek ikramiyeler, emeklilik sonrası yüksek maaşlara yansıyor. Tabii yapılan iş ve bahşişlerin verilme şekli daha önemli. Tüm bahşişler bir temel ücret olarak sayılmıyor. Emekli maaşının ne kadar artacağı ile ilgili oldukça önemli bir paylaşım yapıldı.

Daha Çok Vergi Vermek Gerekecek

Elbette bu durumdan yararlanmak ve emeklilik maaşınızı yükseltmek için çalışma sırasında daha fazla vergi ödemeniz gerekecek. Türkiye'de çalışan herkes belirli bir vergi oranında vergilendirilir. Ne kadar çok para kazanırsa, ulusal vergi oranı o kadar yüksek olur. Vergi oranı ne kadar yüksek olursa, vergi tutarı da o kadar yüksek olur. Bu nedenle aldığınız bahşiş gelir olarak yansıtılırsa vergi oranı artacak ve tahsil edilen vergi artabilecektir. Yine, bu işe bağlıdır. Emekli ve memur maaşının ne kadar artacağı sizlere yazımızın içerisinde ayrıntılı olarak belirtilmektedir.

Tüm Bahşişler Bu Alanda Değil

Bu bağlamda belirli bahşişleri değerlendirebilirsiniz. Bazı durumlarda, "Diğer Ücretler" bahşişler içerebilir. Aldığınız bahşişin temel maaş limiti dâhilinde olup olmadığını görmek için profesyonel tavsiye almanız gerekecektir. Eğer taban maaşınıza dâhil ise bunun nasıl raporlanacağını ve emekli maaşınıza nasıl olumlu yansıyacağını uzmanlarınızla görüşmeniz gerekecektir. Emekli ve memur maaşının ne kadar artacağı ile ilgili önemli bilgiyi ağzından canlı yayında kaçırdı.Emekli ve memur maaşının ne kadar artacağı belli oldu. Bahşişler her durumda emekli maaşını yükseltmek için kullanılamaz. Ayrıca bahşişler emekli maaşınızı yükseltirken vergi oranınızı yükselterek daha fazla vergi ödemenize neden olabilir. Bu nedenle, gelirinizi doğru bir şekilde değerlendirirsiniz, aldığınız parayı yasal olarak kazanırsınız ve gelecekte emekli aylığınızı artırabilmesi için bunu değerlendirmek için profesyonel yardıma ihtiyaç duyulacaktır.

Emekli maaşının ne kadar artacağı

Son zamanlarda en fazla merak edilen konuya canlı yayında istemeden de olsa Cem Küçük yanıt vermiş oldu. Emekli ve memur maaşının ne kadar artacağı ile ilgili yayında mikrofon açık kalınca %40 tahminini bulunduğu ortaya çıktı. Daha önce asgari ücret zammını nokta atışı olarak bien hükümete yakın ismin bu bilgiyi bir yerden alıp almadığı tam olarak bilinmiyor. Tamamen tahmine yönelik bir durum da olabileceği gibi önceki gibi nokta atışı bir tahmin de olabilir.  

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yandex Zen Türkiye'den Gitti mi?Önceki Haber

Yandex Zen Türkiye'den Gitti mi?

Kabineden İlk Haber Geldi! 3600 Ek Gösterge Kimlere Verilecek Belli Oldu!Sonraki Haber

Kabineden İlk Haber Geldi! 3600 Ek Göste...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar