Ankara
DOLAR13.5585
EURO15.3583
ALTIN786.04

Memur ve Emeklilere Büyük Müjde! %3 Refah Payı Sevindirecek! Asker ve Polislere Ayrıcalık

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Memur ve Emeklilere Büyük Müjde! %3 Refah Payı Sevindirecek! Asker ve Polislere Ayrıcalık
Abone ol
Memur ve Emeklilere Büyük Müjde! %3 Refah Payı Sevindirecek! Asker ve Polislere Ayrıcalık
Memur ve Emeklilere büyük müjde geldi. Uzun zamandan bu yana beklenmekte olan zam haberinin detayları sonunda belli oldu.Milyonlarca emeklinin ve memurun gözü Ocak ayında yapılacak olan zamlarda.2022 memur zammı milyonlarca vatandaşın gündeminde yer almaya devam ediyor.Memur ve Emeklilere Büyük MüjdeKasım ayı ve Aralık ayı enflasyon verileri açıklandıktan sonra memur ve emekli maaşı zammı 2022 Ocak ayında netleşecektir. Beklentilere göre memura enflasyon zammıyla birlikte 1000 TL olacak ve yüzde 3 refah payı verilmesi bekleniyor.

Memur ve Emekli Maaşları Ne Kadar Olacak?

Merkez Bankası tahmini olarak Ocak ayında Enflasyonun yüzde 19.olacağını belirtti. Buna göre;En düşük memur maaşı: 5.467,20 TLEn düşük memur emeklisi maaşı: 3.669,34 TLEn düşük emekli maaşı SSK dan 2000 öncesi emekli oldu ise: 2.886,93 TLEn düşük emekli maaşı SSK dan 2000 sonrası emekli oldu ise: 1.789,59 TLEn düşük BAĞ-KUR tarım emeklisi maaşı: 2.054,45 TL olması beklenmektedir.

Emeklilerin Talepleri Nelerdir?

Emeklilere de memurlara yapılan aile yardımı ödemesi talep ediliyor. Kamu görevinden emekli olanlar, yaş sınırı olmadan toplu taşımadan bedava faydalandırılmalı isteği bulunuyor.Aynı görevden emekliye ayrılanlar arasında kurum kaynaklı emekli maaşı farkının giderilmesi amacıyla; düşük maaş sahiplerine aradaki fark kadar ilave ödeme gerçekleştirilerek adaletsizlik giderilebilir.

Memur ve Emeklilere büyük müjde

Kamu emeklileri dinlenme tesislerinden, tatil merkezlerinden yüzde 50 indirimli yararlanacakları kampanyalar düzenlenebilir. Emeklilerin maaş koşullarını yaş dışında kendi isteğiyle ayrılanlar GSS 'dan faydalandırılmalıdır. Sonuçlar merakla takip ediliyor ve bekleniyor. Memur ve Emeklilere büyük müjde

Asker ve Polislere Ayrıcalık

Edinilen bilgilere göre masada duran seçenekler içerisinde polis ve askerlere 1000 TL gibi bir ek ödeme verilmesi de gündemde. Son zamanlarda oldukça başarılı operasyonlara imza atan asker ve polise hükümet farklı bir ek zam verebilir. 

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İngiltere'deki F-35 Düşme Anı Görüntüleri Ortaya ÇıktıÖnceki Haber

İngiltere'deki F-35 Düşme Anı Görüntüler...

Gönül Dağı Dizisi Oyuncu Maaşları 2021Sonraki Haber

Gönül Dağı Dizisi Oyuncu Maaşları 2021

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar