Ankara
DOLAR13.5585
EURO15.3583
ALTIN786.04

Kenan Işık Son Hali Yürekleri Sızlattı! Göz Yaşları Sel Oldu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kenan Işık Son Hali Yürekleri Sızlattı! Göz Yaşları Sel Oldu
Abone ol
Kenan Işık bir zamanlara damga vurmuş olan önemli sanatçılardan birisidir. Yaşamış olduğu kaza sonucunda kendisinden önemli bir süre haber alınamamıştır. Daha sonraları hayranlarının kendisini merak etmesi üzerine ailesinden birkaç kare son haline ilişkin fotoğraf paylaşılmıştır.

Kenan Işık bir zamanlara damga vurmuş olan önemli sanatçılardan birisidir. Yaşamış olduğu kaza sonucunda kendisinden önemli bir süre haber alınamamıştır. Daha sonraları hayranlarının kendisini merak etmesi üzerine ailesinden birkaç kare son haline ilişkin fotoğraf paylaşılmıştır. 21 Mart 2014 tarihinde spor yaptıktan sonra saunaya giden Kenan Işık, saunadan çıktıktan sonra, fenalaşmış ve dengesini kaybedip, kafasını yere çarpmıştır.

Hastaneye kaldırıldığı an da bilinci kapalı olan ünlü sunucu, beyin kanaması geçirmiş ve hastanede ameliyata alınmıştır.

4 saat süren ameliyat m sonucu, hayati tehlikesi devam etmiştir. O günden günümüze kadar, tedavisi devam etmektedir. Zaman zaman Kenan Işık kimdir soruları, memleketi ve yaşı gibi konular hakkında birçok araştırmalar yapılır.

Kenan Işık Biyografi

Tam adı Yusuf Kenan Işık'tır. 1947 tarihinde Malatya Yeşilyurt ilçesinin, Yakınca kasabasında doğmuştur. Hem oyuncu hem gazeteci hem de eski bir sunucudur.

Ayrıca, Kenan Işık kimdir sorusu özellikle Kim Milyoner Olmak isimli televizyon programı ile daha çok merak edilir olmuştur.

Babası Devlet Demiryolları'ndan emekli olan bir memurdur. İlk ve orta öğrenimini memleketi olan Malatya' da okumuştur.

Ortaokulda olurken, Malatya Halk Evinde amatör olarak tiyatroya başlamıştır. Lise eğitimini ise Ankara' da tamamlamış ve burada Meydan Sahnesi'nde çalışmaya başlamıştır.

Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi mezunu olan Kenan Işık, 1972 yılında Devlet Tiyatrosu sanatçısı unvanını almıştır.

Kenan Işık bir dönem, Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni olarak da görev yapmıştır. Kariyeri boyunca birçok tiyatro oyununu kaleme almıştır. 1974 yılında köşe yazarlığı yapmaya başlamıştır.

Resmî Gazete ve Yedi Yüzyıl gibi gazetelerde yazmıştır. Özellikle 70’li yıllardan 90’lı yılların sonuna kadar, köşe yazarlığına, aktif olarak devam etmiştir. Bir dönem Akşam gazetesinde de yazmıştır.

2095 yılında ise Star Ana Haber'i sunmaya başlayan Işık, bu serüveni kısa kesmiş ve yaklaşık 4 ay sonra buradaki işinden ayrılmıştır. Bu tarihten sonra, tekrar asıl mesleği olan, oyunculuğa tekrar dönüş yapmıştır.

Türk Televizyon tarihinde çok önemli bir yere sahip olan Kim 500 Bin İster yarışması ile de zirvesi yaşamıştır. Kaza geçirdiği döneme kadar, yarışmayı Kenan Işık sunmuştur. O günden bu yana izleyiciler zaman zaman Kenan Işık kimdir ve biyografisi nasıldır, merak eder.

Oynadığı Dizi ve Filmler

Genel kapsamda Kenan Işık kimdir diye merak edenler, hangi projelerde rol aldığını da merak eder.

Sızı, Süper Baba, Kurtuluş, Cumhuriyet, Sıcak Saatler, Dadı, Belalı Baldız, Yeşil Işık, Aşk Oyunu, Fikrimin İnce Gülü, rol aldığı film ve dizi projelerinden bazılarıdır.

TV Programları

Kim Beş Yüz Milyar İster, Kim Beş Yüz İster, Kim Bir Milyon İster Kelimenin Gücü, Kim Milyoner Olmak İster, Dünya Bir Oyun Sahnesi, televizyon da sunduğu programlardır.

Ayrıca tiyatroya uzun yıllar emek verdiği için, yazdığı birçok oyun vardır. Yıllarca tiyatro sahnelerinde çalışmalar yapmıştır.

Hastalandığı günde itibaren, aynı şekilde stabil bir durumu olan Kenan Işık'ın tedavisi devam etmektedir.

 

 

Anahtar Kelimeler:
 • 1
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 1
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 5
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Erkekler! Bu Ürolojik Sorunlara Dikkat!Önceki Haber

Erkekler! Bu Ürolojik Sorunlara Dikkat!

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki güvenlik zirvesi toplandıSonraki Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki gü...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar