Ankara
DOLAR13.5585
EURO15.3583
ALTIN786.04

Kemal Kılıçdaroğlu Cumhuriyet’i Cehalet ile Suçladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kemal Kılıçdaroğlu Cumhuriyet’i Cehalet ile Suçladı
Abone ol
Kılıçdaroğlu tarafından sarf edilen sözlerden sonra ortalık karıştı. Cumhuriyet ile ilgili söylediği sözlerden sonra kendisine ciddi tepkiler geliyor. Tepkilere şuana kadar cevap vermeyen CHP Genel Başkanının yapacağı açıklama merakla bekleniyor. 

Kılıçdaroğlu tarafından sarf edilen sözlerden sonra ortalık karıştı. Cumhuriyet ile ilgili söylediği sözlerden sonra kendisine ciddi tepkiler geliyor. Tepkilere şuana kadar cevap vermeyen CHP Genel Başkanının yapacağı açıklama merakla bekleniyor. 

Cumhuriyet gazetesi “Zillet İttifakı” hakkındaki mutabakat metnini beğenmeyip paylaştığı “Laikliği unuttular “  başlığına, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan yanıt geldi. Kemal Kılıçdaroğlu Cumhuriyet’i cehalet ile suçladı.

Demokrat Parti, CHP, Gelecek Partisi, Saadet Partisi ve Demokrasi ve Atılım Partisi temsilcilerinin Meclis’te yapmış oldukları görüşmeler sonrasında üzerinde uzlaşmaya çalışılan “ Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem Mutabakat Metni” 6 muhalefet partinin başkanının katılımı ile yapılan törenle açıklama yapılmıştı.

Söz konusu olan gazete mutabakat metninde bulunan anayasalar ile ilgili açıklamalara karşı tepkide bulunarak “ Laikliği unuttular” başlığına atmıştı.

Cumhuriyet Gazetesinin Haberinde Şu İfadeler Bulunuyor;

“ Saadet Partisi, Gelecek Partisi, CHP, DEVA Partisi ve Demokrat Parti tarafınca açıklama yapıla  “ Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem “ çalışmalarında, anayasa karşı eleştirilere yer verildi. Kuruluş Savaşı esnasında, olağanüstü şartları yönete bilmek için meydana getirilen 1921 Anayasası’ndaki metne göre, “ 1921 Anayasası’nın bir kısmını kapsayıcılığının peşinden kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devleti, ardındaki anayasalarında daha dar kalıplara girmiştir” dendi.  Bildiğimiz gibi, 1921 ve 1924 anayasalarında bulunan “ Türkiye Devletinin dini İslam’dır” hükmü, 1928’de gerçekleştirilen değişiklikler birlikte kaldırılmış, 1937’de yapılan değişikliklerle de “laiklik “ anayasa da yer almıştır”

Kemal Kılıçdaroğlu: ilk olarak raporu okuyacaksınız

Kemalist Cumhuriyet Gazetesinde çıkan habere Kemal Kılıçdaroğlu’ndan cevap geldi.

Fox TV ekranlarında yayınlanan Çalar Saat programında konuşan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Cumhuriyet gazetesini raporu okumakla suçladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu “ Laikliği asla unutmadık. Din ve vicdan özgürlüğünü güvenceye alan  hukuk devleti, demokratik, laiklik, çoğulcu toplum düzeninin temelidir. Laikliğin toluma karşı düzeninin temeli olduğunu zaten yazdık. Söz konusu olan  raporu beyan etmek doğru olmaz, önce raporu okuyun” ifadelerine yer verdi.

 

 

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
NASA Bu Soruyu Cevaplayana 1 Milyon Dolar Ödül Veriyor!Önceki Haber

NASA Bu Soruyu Cevaplayana 1 Milyon Dola...

İsrail Türkiye ile İlgili Ağzındaki Baklayı Çıkardı! Türkiye’nin Ukrayna-Rusya İlişkisini Ortaya KoyduSonraki Haber

İsrail Türkiye ile İlgili Ağzındaki Bakl...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar