Ankara
DOLAR13.5585
EURO15.3583
ALTIN786.04

Kabineden İlk Haber Geldi! 3600 Ek Gösterge Kimlere Verilecek Belli Oldu!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kabineden İlk Haber Geldi! 3600 Ek Gösterge Kimlere Verilecek Belli Oldu!
Abone ol
Kabineden İlk Haber Geldi! 3600 Ek Gösterge Kimlere Verilecek Belli Oldu!
 3600 ek gösterge kimlere verilecek 3600 ek gösterge kimlere verilecek sorusunun yanıtını memurlar ve emekliler uzun bir süreden bu yana bekliyorlar. Sonunda beklenen haber geldi ve emeklilikte ciddi katkı sağlayan 3600 ek göstergenin kimlere verileceği ile ilgili bilgilendirme yapıldı. Öncelikle 3600 ek göstergenin ne demek olduğunu sizler anlatacağımız haberin satır aralarında kabineden gelen ilk bilgileri de sizlerle paylaşacağız. Böylece ek gösterge almaya hakkı olan kişiler arasında olup olmadığınızı öğrenme şansını yakalamış olacaksınız.Ülkemizdeki milyonlarca memurun uzun yıllardır beklediği bir mesele olan 3600 ek gösterge meselesi çözülmeye yakın. Çözülmesine artık kesin gözüyle bakıla 3600 ek gösterge ilgili kurumlar düzeyinde konuşulmaya ve düzenleme için harekete geçilmeye çok yakın.

3600 Ek Gösterge Nedir

657 sayılı devlet memurları kanunu kapsamında olan çalışanları ilgilendiren bu gelişme, devlet memurlarının maaşlarına direkt olarak etkileyecek. Memurların çalışma süresi içerisinde alıkları aylık maaşlar, günü dolup emekli olduğunda alacağı maaşları ve emekli ikramiyesinin rakamının belirlenmesinde çok önemlidir. Peki, 3600 ek gösterge kimlere verilecek ?Şayet ek gösterge kapsamında aylık maaş yeterince yüksek olursa emekli olduğunda alacağı maaşının ve ikramiyesi de yüksek oluyor. Çok uzun zamandır ülke gündeminde olan 3600 ek gösterge meselesi hakkında Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanı Vedat Bilgin açıklama yaptı. Konu ile ilgili açıklama yapan bakan memurları heyecanlandırdı.

Bakan Açıklama Yaptı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanı Vedat Bilgin kamuoyuna bir açıklama yaptı. Bu açıklamasında “ek gösterge ve emeklilik sistemi mekanizmasının yeniden düzenlenmesi konusunun gündemde olduğunu söyledi. Bu gündem içeriği neyi gerektiriyorsa onun yapılacağını söyledi. Bakan, bakanlık içerisindeki çalışmalar tamamlandığında ileriki süreçte ilgili diğer bakanlıklar ve Memur-Sen ile görüşüleceğini söyledi. 3600 ek gösterge kimlere verilecek sorusunun yanı da kabineden çıktı.

3600 Ek Gösterge Kabine Toplantısı

Kasım aylarında bir etkinlikte konuşma yapan bakan Bilgin “bu çalışmayı Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifleriyle sonlandırmak için çalışıyoruz. İnşallah Ocak ayında TBMM’ye getireceğiz” ifadesini kullanmıştı. Türkiye Büyük Millet Meclisine gelecek olan yasanın onaylanması halinde memurlar rahat bir nefes alacak. 3600 ek gösterge önümüzdeki yılın başlarında çözülecek gibi duruyor.

3600 Ek Gösterge Kimlere Verilecek

Uzun zamandan bu yana merak edilen 3600 ek gösterge kimlere verilecek sorusunun yanıtı kabineden gelen bilgilerle şekillendi. Yapılacak açıklamayla birlikte 3600 ek göstergeyi memurların tamamının alması bu akşam Sayın Cumhurbaşkanı’nın yapacağı açıklamalar ile anlaşılacak. Bunun şanı sıra emeklilere %15 çalışan memura ise %10 ek zam açıklamasının yapılması da bekleniyor. 

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Mikrofon Açık Kaldı Emekli ve Memur Maaşının Ne Kadar Artacağı Belli Oldu!Önceki Haber

Mikrofon Açık Kaldı Emekli ve Memur Maaş...

Yağmur Atacan Son Hali Şaşırttı! Pınar Aytuğ Bile Şaşkınlığını Gizleyemedi!Sonraki Haber

Yağmur Atacan Son Hali Şaşırttı! Pınar A...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar