Ankara
DOLAR13.5585
EURO15.3583
ALTIN786.04

Hüseyin Çelik Son Hali İle Şaşırttı! Uzun Zamandır Ekranlarda Yoktu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Hüseyin Çelik Son Hali İle Şaşırttı! Uzun Zamandır Ekranlarda Yoktu
Abone ol
Hüseyin Çelik Son Hali ile oldukça şaşırttı. Bir süre hükümette önemli görevlerde yer almıştı. Birçok keşi kendini merak ediyordu. Sonunda tekrar ekranlara çıkınca birçok kişi şaşırdı.

Hüseyin Çelik Son Hali ile oldukça şaşırttı. Bir süre hükümette önemli görevlerde yer almıştı. Birçok keşi kendini merak ediyordu. Sonunda tekrar ekranlara çıkınca birçok kişi şaşırdı.

5 Mart 1959 tarihinde Van’ın Gürpınar ilçesinde dünyaya gelen Hüseyin Çelik, ilköğretim ve ortaöğretim hayatını Tatvan Yatılı Bölge Okulu’nda geçirdi. Liseye ilk olarak Diyarbakır Merkez Öğretmen Lisesi’nde başlayan Hüseyin Çelik, daha sonra Van Alpaslan Öğretmen Lisesi’ne geçiş yaptı. 1983 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Fakültesi’ni başarıyla bitirerek mezun oldu.

Hemen ardından Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı. 1987 yılında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nden ayrılarak İstanbul Üniversitesi’ne geçiş yaptı. Ardından, yüksek lisans tezi hazırlayarak İstanbul Üniversitesi’nde doktora öğrenimine başlangıç yaptı. Ardından çeşitli araştırmalar yapmak için Londra’ya gitti.

Hüseyin Çelik Son Hali

Ali Suavi ve Dönemi adı altındaki doktora tezi için Almanya, Belçika Avusturya, Hollanda, İtalya, Fransa ve İsviçre’de bulunan araştırma endüstrilerine konuk olarak gitti. 1999 yılında, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde Fen-edebiyat Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı ve öğretim üyesi görevinden ayrılarak milletvekili olmak için uğraş verdi.

Ardından 1999 yılı Milletvekili Seçimlerinde Doğru Yol Partisi’nden Van Milletvekili seçildi. Sonrasında Meclis Başkanlık Divanı’na seçilen Hüseyin Çelik, 2001 senesinden AK Parti’nin kurucuları arasında bulunmak üzere Doğru Yol Partisi’nden istifa etti. AK Parti meclis grubunu oluşturduktan sonra, Grup Başkanvekili görevine başladı. 2002 yılı seçimlerinde yeniden Van Milletvekili seçildi.

Hüseyin Çelik

Tüm bunların dışında Kültür Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı yapan Hüseyin Çelik, en son Ak Parti tarafından MKYK üyesi olarak seçildi.  Toplamda 15 kitabı bulunan Hüseyin Çelik, ileri seviyede İngilizce bilmektedir. Evli olan Hüseyin Çelik’in 3 tane de çocuğu bulunmamaktadır.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bilal Göregen Son Hali Yürekleri Sızlattı! Yarışmada Gönülleri Fethetmişti!Önceki Haber

Bilal Göregen Son Hali Yürekleri Sızlatt...

Almanya - Türkiye İşgücü Anlaşması Değerlendirme Toplantısı YapıldıSonraki Haber

Almanya - Türkiye İşgücü Anlaşması Değer...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar