Ankara
DOLAR13.5585
EURO15.3583
ALTIN786.04

Hükümet Araba Fiyatlarına El Attı! Çin Türkiye Özel Üretimi Yapmaya Başladı 37 Bin TL 0 Araç Fiyatı İçin Belirlendi!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Hükümet Araba Fiyatlarına El Attı! Çin Türkiye Özel Üretimi Yapmaya Başladı 37 Bin TL 0 Araç Fiyatı İçin Belirlendi!
Abone ol
Hükümet Araba Fiyatlarına El Attı! Çin Türkiye Özel Üretimi Yapmaya Başladı 37 Bin TL 0 Araç Fiyatı İçin Belirlendi!
Çin Türkiye özel üretimi araçları hazırlamamaya başladı. Böylece yüksek fiyatlara hükümet tarafından dur denecek. Vatandaş bu duruma çok sevinecek!Son dönemde otomobil fiyatlarının yükseldiği bilinmektedir. 2020 yılının başları itibari ile başlayan pandemi süreci sonrasında otomobil fiyatları bir anda yükselmeye başladı. İlk süreçte bu durum tedarikte yaşanan sıkıntı sebebiyle olduğu belirtilse de otomobil fiyatları ve otomobile olan talep ise bir anda artış gösterdi. Bu süreçte otomobil üretimindeki artış daha çok arttı. Fakat gerek dünyada, gerekse ülkemizde otomobil fiyatları bir türlü düşmedi. 2021 yılının ilk aylarında fiyatlar dengeye oturmak üzereydi. Ancak bu sefer de ekonomik sıkıntılar ortaya çıktı.

Çin Türkiye Özel Üretimi

Çin Türkiye Özel ÜretimiDöviz kurunda yaşanan ani artışlar ile birlikte otomobil piyasası tekrardan allak bullak oldu. Normalde ayda bir fiyat güncelleyen otomobil üreticileri bir ayın içerisinde 2 ya da 3 defa fiyat güncellemesine gittiler. İkinci el piyasası da her geçen gün değişiklik göstermektedir ve bu işin kötü yanı ise sürekli artış göstermesidir. Birçok alıcı bu süreçte otomobil almanın ne kadar mantıklı olduğunu kendine sorsa bile genel olarak bugün Clio piyasası 200.000 TL sınırına dayanmış durumda. Bir önceki yıl Clio piyasası 100.000 TL ve altındaydı. Avrupa marka otomobiller tahmin edilenin çok daha üzerinde fiyatlarla satışa sunulmaktadır.

Araçlar Gelecek

Asya pazarında ise daha uygun segmentli otomobillerin olduğu da bilinmektedir. 2 bin dolar civarında satın alınabilecek elektrikli otomobiller bulunuyor.  Baktığımız zaman Çin'de elektrikli otomobil üreten onlarca marka olduğunu da söylemek doğru olacaktır. Ayrıca Çin'de devlet destekli birçok markada Avrupa'ya açılım sağlamak için planlama yapıyor.Çin Türkiye özel üretimi ; Çin'den gelen bir habere göre Türkiye içinde özel planlarını ne olduğunu belirttiler. Çin'in Türkiye pazarı için özel bir otomobil geliştireceği ve bu otomobilin 2700 dolarlık bir fiyata sahip olacağı da biliniyor. Otomobilin fiyatı güncel kur ve vergileri dahil ettiğimiz durumda 37 veya 40 bin TL civarında olacağını söylemek doğru olacaktır. Bu otomobil Çin'de hali hazırda satılan otomobiller arasındadır. Çin Türkiye özel üretimi araçlar ile piyasa kendisini bulacak.Şehir içi kullanım için hazırlanmış olan otomobilin hedefi ise ortalama 150 kilometre oluyor. Azami hızı ise 80 kilometre veya 100 kilometre arasında değişmektedir. Elbette insanların ihtiyaçlarını ya da beklentilerini tam olarak karşıla masada kullanışlı bir otomobil olduğu da biliniyor. Otomobilden yüksek bir konfor ve lüks beklemek gerekmemektedir. Hatta bu otomobillerin kliması bile olmadığı biliniyor. Bu otomobil genelde 4 kişinin sığabileceği şekilde tasarlanıyor ve bagajı bulunmamaktadır. Tasarlanan bu otomobillerde arka koltuklar indirilerek bagaj şeklinde kullanılabiliyor. Genel manada otomobilin kapasitesi 2 kişi SAIC Motor Türkiye için özel bir otomobil üretilirse çok satılacağı düşünülmektedir.

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yılmaz Erdoğan, Halit Ergenç, Hazal Kaya, Bade İşcil, Doğuş ve Takıntıları ile Hayranlarını Hayrete Düşürdü!Önceki Haber

Yılmaz Erdoğan, Halit Ergenç, Hazal Kaya...

Tuğrul Türkeş Son Hali Şaşırttı!  Sonraki Haber

Tuğrul Türkeş Son Hali Şaşırttı!  

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar