Ankara
DOLAR13.5585
EURO15.3583
ALTIN786.04

Hayrunnisa Gül Son Haliyle Şaşırttı! Büyük Değişim!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Hayrunnisa Gül Son Haliyle Şaşırttı! Büyük Değişim!
Abone ol
Hayrunnisa Gül Son Haliyle Şaşırttı! Büyük Değişim!
Hayrunnisa Gül Hayrunnisa Gül son haliyle oldukça şaşırttı. Eski halinden eser kalmamış. Yılar onuda oldukça değiştirmiş. Bir zamanlar gündemden düşmeyen Hayrunnisa Gül şimdilerde oldukça değişti.8 Ağustos 1965 yılında İstanbul Beşiktaş'ta dünyaya gelmiştir. İstanbul'da Çemberlitaş Kız Lisesinden mezun olmuştur. 1980 yılında Abdullah Gül ile evlenen Hayrunnisa Gül’ ün  Ahmet, Kübra, Ahmet Emre, Zeynep Serra adında 4 çocuğu bulunmaktadır. 11. dönem Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı olan Abdullah Gül'ün eşidir. Ayrıca Hayrunnisa Gül'ün genel olarak hayat görüşü toplumu bir arada tutan geleceği yükselten ve geleceğe ışık tutan değerlerin sevgi, saygı, dayanışma temeli üzerine kurulu olduğunu bunun ise en önemli yapısının aile olduğunu açıklamıştır.

Hayrunnisa Gül

Hayrunnisa Gül Hayrunnisa Gül'ün genel olarak görüşü en büyük başarının birbirine saygı ve sevgi duyan destek olan güçlü bireyler içerisinde aile yapısına sahip olmaktır, düşüncesidir ve kendi hayatında da en birinci önceliği ailesidir. Bu kapsamda eşinin de her zaman destekçisi, çocuklarının ise her zaman yanlarında olduğunu ve yol gösterici olduğunu açıklamıştır.Gül tarafından toplumun şekillenmesinde aile konumunun korunmasına yönelik ailenin güçlenmesi adına yapılan bütün faaliyetleri de destek verdiği bilinmektedir. Özellikle çocuk eşitliğini sevgi, saygı, şevkat değerlerinin sahip çıkılmasına ülkede yaşayan bütün çocuklara karşı sorumlu olduğunu hissettiğini de belirtmiştir. Özellikle engelli çocukların eğitim görebileceği sosyal hayatta etkin olarak yer alabilecek toplumsal farkındalığı oluşturmayı amaçlamaktadır.“Eğitim her engeli aşar” projesini desteklediği de bilinmektedir. Hem devlet hem de sivil toplum örgütleri kapsamında işbirliği çerçevesinde sporcular, işadamları, sanatçılar, medyadaki gönüllü isimlerle engelli çocukların engelli olmayanlarla aynı ortamda bulunması aynı okullarda eğitim görmesi konusunda toplumu bilinçlendirme çalışmasında yer almıştır. Bütün engellerin ortadan kaldırılmasına yönelik fiziki şartlara kavuşturulması çalışmaları içinde gönüllülük yapmıştır. 2009 yılında Cumhurbaşkanlığı Köşkü'nde yapılan tanıtım toplantısı ile kamuoyuna 81 ilde bulunan Engelli çocuğu olan 63 binden fazla aileyi ziyaret ederek onlara devletin sağladığı imkanlar hakkında bilgi vermiştir.63 okul ve 2242 özel eğitim sınıfı yapılması için çalışmaları yürütmüştür. Hayrunnisa Gül “Eğitim her engeli aşar” projesinin gönüllüsü olarak 2010 yılında Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi ne konuşmacı olarak davet edilmiş ve 47 ülkenin parlamenterlerin hazır bulunduğu yerde genel kurula hitap etmiştir.Bugüne kadar da birçok resmi ziyarete katıldığı bilinmektedir. Özellikle gittiği yerlerin geleneklerini tarihi yerlerini tanımayı, kendi kültürünü de yabancılara tanıtmaya önem verdiği bilinmektedir. Farklı kültürler tanımanın ve kazanılan dostlukların insanı zenginleştirdiğini belirtmiştir ve dünya liderlerinin eşleri ile kurmuş olduğu ilişkilerin kalıcı olarak devam ettiği de bilinmektedir.

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Reha Muhtar Son Hali Hayranlarını Üzdü!Önceki Haber

Reha Muhtar Son Hali Hayranlarını Üzdü!

Tarım Kredi Kooperatifi Dev İndirim Yaptı Piyasa Kendine Geldi! Migros, Şok, Bim Sinek Avlayacak Önlemler Alındı!Sonraki Haber

Tarım Kredi Kooperatifi Dev İndirim Yapt...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar