Ankara
DOLAR13.5585
EURO15.3583
ALTIN786.04

Geçim Sıkıntısı Çekene Maddi Yardım Duyurusu 12 İlde Yapıldı! Başvurular E-Devlet Üzerinden Şimdilik Sadece 12 İlde!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Geçim Sıkıntısı Çekene Maddi Yardım Duyurusu 12 İlde Yapıldı! Başvurular E-Devlet Üzerinden Şimdilik Sadece 12 İlde!
Abone ol
Geçim Sıkıntısı Çekene Maddi Yardım Duyurusu 12 İlde Yapıldı! Başvurular E-Devlet Üzerinden Şimdilik Sadece 12 İlde!
Geçim sıkıntısı çekene maddi yardım ile ilgili önemli bir açıklama 12 şehir için yapıldı. Diğer Geçim sıkıntısı çekenlere maddi yardım açıklamasının yakın zamanda yapılması bekleniyor.Geçim sıkıntısı çeken ve yardıma muhtaç ailelere sağlanan kış desteği paketinin detayları açıklandı. Yardım kapsamında sağlanan yakacak ve elektrik tüketim desteği, vatandaşlara aylık olarak devlet tarafından ödeniyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından yapılan açıklamada yardıma muhtaç ailelere yapılan desteğin tüm kış ayları boyunca devam edeceği duruldu.Geçim sıkıntısı çekene maddi yardımDestek kapsamında ayrılan bütçenin toplam 2,5 milyar TL olduğunu açıklandı. İhtiyaç sahibi vatandaşların yakacak yardımı için e-Devlet üzerinden başvuru yapmaları yeterli olacak.Elektrik tüketim desteği için başvuru şartı gerekmeksizin, vatandaşların fatura ile birlikte PTT şubelerine gitmeleri yeterli olacak. Geçim sıkıntısı çekene maddi yardım konusunda önemli açıklama yapıldı.

Destekten Kimler Nasıl Yararlanacak?

Devlet tarafından zor durumda olan ve yardıma muhtaç vatandaşlara ödenen kış desteği devreye girdi. Bakan Derya Yanık tarafından yapılan açıklamada yakacak ve elektrik tüketim desteğinden ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlar yararlanabilecek. Düzenli olarak aylık şekilde ödenecek desteğin kış boyunca devam edeceği belirtildi. Yakacak desteğinden faydalanmak isteyen vatandaşlar başvurularını e-Devlet üzerinden gerçekleştirebilecek.

Geçim sıkıntısı çekene maddi yardım

Başvuruda bulunan ihtiyaç sahiplerine Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu tarafından kömür dağıtımı tüm kış ayları boyunca yapılacak. Yakacak desteği için ayrılan bütçenin 40 milyon TL olduğunu belirten Bakan Derya Yanık, desteğin hızlı ve ivedi bir şekilde başlayacağını duyurdu. Elektrik yardımından yararlanmak isteyen vatandaşlara her hangi bir kuruma başvuru yapmalarına gerek kalmaksızın destek sağlanacak. https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-ekonomik-destek-on-basvuru adresinden başvurular ayrıca gerçekleştirilebilir. 

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
Ankaralı Yasemin Son Hali Şaşırttı! Yeni Mesleğini de Duyanlar İnanamadı!Önceki Haber

Ankaralı Yasemin Son Hali Şaşırttı! Yeni...

Kırmızı Oda Oyuncu Maaşları 2022Sonraki Haber

Kırmızı Oda Oyuncu Maaşları 2022

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar