Ankara
DOLAR13.5585
EURO15.3583
ALTIN786.04

Evi Olan ve Tapusu Olanlar İçin Son Uyarı Yapıldı! E Devlet Üzerinden Yapabilirsiniz!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Evi Olan ve Tapusu Olanlar İçin Son Uyarı Yapıldı! E Devlet Üzerinden Yapabilirsiniz!
Abone ol
Evi Olan ve Tapusu Olanlar İçin Son Uyarı Yapıldı! E Devlet Üzerinden Yapabilirsiniz!
Evi Olan ve Tapusu OlanlarEvi olan ve tapusu olanlar ile ilgili son uyarı yenilendi. Bir süre önce bitenve tekrardan ek süre verilen vergi ödemeleri ile ilgili son tarihi kaçıranlara büyük cezalar geliyor. Zamanında yapmazsanız cezalı olarak ödeme yapanız gerekecek.Üzerine tapulu gayrimenkul bulunan vatandaşların ödediği emlak vergisinin ikinci taksit tutarları 1 Kasım tarihinden başlayarak ödenmeye başlamıştı. 30 Aralık'da emlak vergilerinin ödenmesi süresi dolmuş olacaktır. Vatandaşların cezalı ödemeye kalmamaları için acele etmesi gereklidir.

İkinci Taksit Ödemesi

Evi Olan ve Tapusu OlanlarGayrimenkul vergisi olan emlak vergisi her yıl ödenir. Ödenmediği durumlarda cezalı olarak alınır. 1 Kasım tarihinde emlak vergilerinin ikinci taksit ödemeleri başlamıştı. 30 Kasım yani bugünde emlak vergi ödemeleri için son gün olarak belirlenmiştir. Vatandaşların acele etmesi ve ödemedikleri emlak vergi borçlarını ödemeleri gerekir. Ödenmesi geciken emlak vergileri daha sonra cezalı bir şekilde tahsil edilir. Evi olan ve tapusu olanlar bu uyarıyı dikkate alması gerekiyor.

Emlak Vergisi Ne Zaman Ödenecek?

Emlak vergileri peşin ya da ikiye bölünmüş taksitli olarak ödenebilir. Gayrimenkul sahibi vatandaşların dikkat etmesi gereken emlak vergisi ikinci taksit son ödeme günü 30 Kasım'dır. Taksitli ödeme türünü seçen vatandaşların ilk taksitleri Mart 2021 tarihinde ödenmesi gerekiyordu. İkinci taksitin ise Kasım ayı içinde ödenmesi ve senelik emlak vergi borcunun tamamlanması gerekiyordu.

Emlak Vergisi Ödeme Yolları

Gayrimenkul sahibi olan vatandaşlar emlak vergilerini; bulundukları belediyelere giderek ya da belediyelerin internet üzerinden kayıtlı emlak vergisi ödemesine girerek de yapabilirler. Belediyeler haricinde de PTT'ler aracılığıyla ya da türkiye.gov.tr internet adresinden İnternet Vergi Dairesi üzerinden de emlak vergisinin ödenmesi mümkündür. 30 Kasım tarihinde son bulacak olan emlak vergisi ödemeleri için acele etmeniz gereklidir.

Evi Olan Ve Tapusu Olanlar

Vergi ödemeleri ile ilgili Evi olan ve tapusu olanlar için son uyarı da böylece yapılmış oldu. 2021 yılının da geride kalması ile birlikte ödemelerin yapılması gerekiyor.

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yargı Dizisi Oyuncu Maaşları 2021Önceki Haber

Yargı Dizisi Oyuncu Maaşları 2021

Fatih Tekke Nereye Kayboldu! Neden Kendisinden Haber Yok!Sonraki Haber

Fatih Tekke Nereye Kayboldu! Neden Kendi...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar