Ankara
DOLAR13.5585
EURO15.3583
ALTIN786.04

Erdoğan'ın Baskısı Sonucu Rus Komutan Görevden Alındı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Erdoğan'ın Baskısı Sonucu Rus Komutan Görevden Alındı
Abone ol
Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan baskılar sonunda sonuç verdi. Rus komutan görevinden alındı. Bir anda tüm dünyanın gündemine oturdu. Herkes bu olayın detaylarını konuşmaya başladı.

Ermenistan asıllı örgüt üyelerinin Azerbaycan askerlerine karşı yapılan tahrik, aşağılama ve bunların dışında bölgeye iletilen silah ve insan kaçakçılığına müsade eden Rus komutan Rüstem Muradov, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talebi sonucu görevinden alındı. Karabağ zaferinin yıl dönümüne az bir zaman kala komutanlık görevinde iki değişiklik yaşandı.

Azerbaycan asıllı milletvekili Aziz Alekberli, “Ermenistan medyası ve Ermenistan kamuoyunda Ermenistan Başkanı olan Nikol Paşinyan’dan daha çok, ilk olarak Rusya olmak üzere İran müttefiklerine “Neden bizim tarafımızda değilsiniz” şeklinde bir tepki var.

Savaş anında ve sonrasında “Biz yalnız bırakıldık” diyorlar. Ancak Türkiye ve Azerbaycan arasındaki dostluk tüm dünyayı şaşırtmaya ve onlara örnek olmaya devam ediyor.

İyi günde ve zor günde Türkiye ile Azerbaycan’ın her zaman birlikte olduğunu tüm dünyaya bir kez daha ilan ediyoruz” şeklinde bir açıklamada bulundu.

Rus Komutan Rüstem Muradov Abhazya’da Görev Almıştı

Elhan Şahinoğlu, geride bıraktığımız aylarda Ermenistan asıllı örgüt üyelerinin Azerbaycan askerlerine karşı yapılan tahrik, aşağılama ve bunların dışında bölge üzerinde silah ve insan kaçakçılığı yapılamasına ve tüm bu yaşananlara göz yumulmasına karşı tepki gösterdi.

Elhan Şahinoğlu, “Bizimle aynı din, tarih ve ismi paylaşan şahsın Ermenistan ile işbirliği yapması bizi üzdü. Rus komutan Rüstem Muradov bir Sovyet subayı ve tavırları hâla değişmemiş, komünist tavırlar sergiliyor.”

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Büşra Pekin: Dilberay Çekimleri İçin Amerika’dan Malzemeler Gelmeyince Ben de Kilo Aldım”Önceki Haber

Büşra Pekin: Dilberay Çekimleri İçin Ame...

Doktor Maaşları Vali Maaşlarından Daha Yüksek Olacak!Sonraki Haber

Doktor Maaşları Vali Maaşlarından Daha Y...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar