Ankara
DOLAR13.5585
EURO15.3583
ALTIN786.04

Emekli Olmanın Daha Önce Hiç Duymadığınız Bir Yolu Bulundu! Önlem Alınmadan Başvuru Yapan Yaşadı!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Emekli Olmanın Daha Önce Hiç Duymadığınız Bir Yolu Bulundu! Önlem Alınmadan Başvuru Yapan Yaşadı!
Abone ol
Emekli Olmanın Daha Önce Hiç Duymadığınız Bir Yolu Bulundu! Önlem Alınmadan Başvuru Yapan Yaşadı!
[caption id="attachment_8979" align=alignnone width=2121]Emekli Olmanın Daha Önce Hiç Duymadığınız Bir Yolu Man reading newspaper[/caption]Emekli olmanın daha önce hiç duymadığınız bir yolu daha bulundu. Devlet tarafından önlem alınmadan başvuran emekli olabilecek.Çalışan ve sigorta primi ödenen vatandaşlar şartları yerine getirdiği vakit emekli olma hakkı elde ederler. Çalışmayan vatandaşlar ise kendi isteğine göre sigorta primi ödeyerek gününü doldurduktan sonra emeklilik hakkı elde edebilecektir. Emekli olmanın daha önce hiç duymadığınız bir yolu daha böylelikle bulunmuş oldu.

Dışarıdan Prim Öde Emekli Ol

Emekli Olmanın Daha Önce Hiç Duymadığınız Bir YoluÇalışmayan ya da kendi isteğiyle işinden ayrılan vatandaşlar kendi primlerini ödeyerek belirli günlerini doldurarak emekli olabiliyor. 5400 gün prim şartını yerine getiren vatandaşların elde edeceği bu imkânın sigortalı bir iş de çalışmayan vatandaşlar için çok büyük bir fırsat olarak öne çıkar. Her yıl ödenecek tutarın belirlendiği isteğe bağlı işleyen sigortanın bu yıl içinde ödenmesi gereken asgari tutarı ise 1.144 TL olarak açıklandı.

Emekli Olmanın Daha Önce Hiç Duymadığınız Bir Yolu

İsteğe bağlı işleyen ve sigortalı bir işi olmayan vatandaşların yararlandığı bu haktan kimlerin faydalanacağı ise ayrıntılı bir şekilde açıklandı. 18 yaşını dolduran ve herhangi bir yerden yaşlılık ve hastalık ya da kazadan dolayı aylık alan vatandaşların bu haktan mahrum olacakları ifade edildi. Ayrıca sigortalı bir çalışanında bu haktan faydalanacağı ve isteğe bağlı prim ödeyebileceği açıklandı.

Asgari Ödeme Ne Kadar?

Vatandaşların kendi isteklerine göre ödeyebileceği ve günü dolduğunda emekli olabileceği sigorta sistemine en az yatırılacak tutar ise bu yıl için 1.144 TL olarak belirlendi. Ayrıca memuriyettik yapmış olan ama sigortasını tamamlamayan vatandaşlarında primlerini dışarıdan ödeyerek gününü doldurma hakkı bu şekilde tanınmış oluyor.   

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ekonomik Kriz Recep Tayyip Erdoğan'ı Neden Korkutmuyor Anlaşıldı!Önceki Haber

Ekonomik Kriz Recep Tayyip Erdoğan'ı Ned...

Emekli Bayram İkramiyesi Yılda 4 Kere Olacak Promosyonlar En Az 2.100 TL Olacak! Asgari Ücretliden Önce Emekliye Müjde!Sonraki Haber

Emekli Bayram İkramiyesi Yılda 4 Kere Ol...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar