Ankara
DOLAR13.5585
EURO15.3583
ALTIN786.04

Emekli Maaşlarına Zam Beklerken Kesinti Geldi! Emekliler İsyanda!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Emekli Maaşlarına Zam Beklerken Kesinti Geldi! Emekliler İsyanda!
Abone ol
Emekli Maaşlarına Zam Beklerken Kesinti Geldi! Emekliler İsyanda!
Emekli Maaşlarına Zam Beklerken KesintiEmekli maaşlarına zam beklerken kesinti geldi. Emeklilerbaşta olmak üzere birçok kesim zam bekliyor. Ama gelen haber zam değil kesintiyi beraberinde getirdi. Vatandaşlar bu duruma veryansın ettiler.Bağkur, SSK ve Emekli Sandığı'ndan maaş alan emekliler için yeni bir açıklama yapıldı. Bu açıklamaya göre emekli maaşlarında bir kesintiye gidilebilir. Ancak bu durum yalnızca gerekli şartları yerine getirmeden emekli olanlarla ilgili olacak. Şöyle ki SSK, emekli olup maaş almaya devam edenlerle ilgili bir araştırma yapacak.Emeklilerin ne zaman ve hangi koşullarda emekli olduğu ile ilgili bir araştırma yapacak. Bu araştırmanın sonucunda maaşlar kesilebileceği gibi, eğer emekli olmaya hak kazanmadan maaş almış olanlar varsa bu maaşların hepsi geri istenebilecek. Emekli maaşlarına zam beklerken kesinti gelmesi ile ilgili haber bir anda büyük yankı uyandırdı.

Araştırma Yapılacak

SGK emekli olma koşulları konusunda bir belge sunacak. Bu belgedeki koşulları sağlayanlar ve halen maaş almakta olanlar maaş almaya devam edecek. Ancak her bir emeklinin hangi koşullarda maaş aldığına göre yapılan belirlemede eğer haksız yere maaş almış ya da alması gerekenden çok daha yüksek bir bedel alan varsa bu bedel geri istenecek. Hiç bir koşulu yerine getirmeden emekli olanlardan ise ödenene maaşlar geri istenecek.

Emekli maaşlarına zam beklerken kesinti

Maaşı kesilen ya da geri ödeme yapan bir sigortalı gerekli koşulları sağladığında yeniden başvuru yaparak maaş almaya devam edecek. Emekli olmaya hak kazanmamış olanlar yeniden memuriyete dönecek. Gerekli şartları yerine getirdikten sonra, bu tespit yapılmadan önce, maaş almaya hak kazanırlarsa herhangi bir talepte bulunmalarına gerek kalmayacak. Ama tespit edildikten sonra emekli olmaya hak kazanırlarsa tekrar başvuru yapmaları gerekecek.  

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Emekli Bayram İkramiyeleri Dörde Çıkartıldı! Artık Yılda 4 Kere Alacaksınız!Önceki Haber

Emekli Bayram İkramiyeleri Dörde Çıkartı...

Tapusu Olup Yapmayanlar Hapı Yuttu! Mutlaka E Devlet Üzerinden Yapmanız Gerekiyor!Sonraki Haber

Tapusu Olup Yapmayanlar Hapı Yuttu! Mutl...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar