Ankara
DOLAR13.5585
EURO15.3583
ALTIN786.04

Emekli Aylıklarınız da Artış Başvuru İle Artık Mümkün! Düşük Tutara Artık Son!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Emekli Aylıklarınız da Artış Başvuru İle Artık Mümkün! Düşük Tutara Artık Son!
Abone ol
Emekli Aylıklarınız da Artış Başvuru İle Artık Mümkün! Düşük Tutara Artık Son!
Emekli Aylıklarınız da Artış Emekli Aylıklarınız da Artış ; Emekli aylığınızı yükseltmek için tek bir işlem yapmamız gerekiyor. Emeklilik ve emekli aylığı ile ilgili yeni gelişmeler yaşandı. Emekli maaşınızı biraz daha yüksek almak isterseniz bununla ilgili yapmamız gerekenleri sizler için derledik...Emekli maaşınız aylık miktarınıza göre, çalışma sürenize göre, kazanç durumunuza göre ve dilekçe tarihinize göre değişiklik gösteriyor. Emekli maaşları ile ilgili yeni düzenlemeler meydana geldi. Emekli maaşını yüksek almak isteyenler için kriterler netlik kazandı.

Emekli Aylıklarınız da Artış

Emekli aylıklarının miktarı çalışma süreleri, prim esas ve kazancı ile birlikte dilekçe tarihinde değişiklik gösterebiliyor. Özellikle emekli aylığında yıl içerisinde meydana gelen zamlar enflasyon oranları ile birlikte emekli aylık miktarlarının artmasını da etkileyecek. Yılda Ocak ve Temmuz ayları içerisinde meydana gelen zamlı maaş daha fazla emekli maaşı alma durumunu kapsamaktadır. Daha fazla emekli maaşı almak için bu durumda Kasım veya Aralık ayında dilekçe vermek daha doğru olacaktır. Emeklilik maaşınızı artırabilirsiniz. Emekli Aylıklarınız da Artış sağlayabilirsiniz.Emeklilik gelirini artırmak isteyenler bu kapsamda yeni düzenlemeler devam ederken planlı dilekçe vermeleri daha fazla maaş almalarına sebep olacaktır. Emekli aylığını yüksek almanın en güzel ve en kolay yolu üzerinden bildirim sağlamaktır. Eğer maaşınız prim esaslı bir kazan tutarında ise yükseltmeye gitmek etkili olacaktır. Bu kapsamda aylık bağlama oranları kişinin ölüm, malullük, yaşlılık ile toplam prim ödenen gün sayısına göre değişiklik gösterirken 360 gün için %2 olarak hesaplanmaktadır.

Prim günlerine dikkat! yüksek prim ödemeleri kapsamında aylıklar artacak mı?

Emekli Aylıklarınızda Artış Emekli Aylıklarınız da Artış ; Yüksek prim ödemeleri kişinin aldığı maaşı doğrudan etkiler. 2008 yılından sonra aylık bağlanan yaşlılık ölüm sigortası malullük gibi kişilerin prim günü sayıları her bir yıl içerisinde % 2 olarak hesaplanmaktadır. Eğer bir yıldan süreleri eksik olursa orantılı bir şekilde aylık bağlama oranları da % 90 çıkarılarak hesaplana biliyor. Prim günlerinin fazla olması, uzun zaman çalışmak doğru bir şey değildir. Prim esas olan kazancın yüksek olması gerekmektedir. Kişilerin maaşları bu şekilde artacaktır. Sigorta prim ödemesi yapan kişiler kuruma bildirim yapmaları suretiyle matrah artırmasından dolayı aylıklarında da yükselişler meydana gelecek.

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Tüm Memur ve Emeklilere 1100 Lira Zam Müjdesi Bugün Verildi!Önceki Haber

Tüm Memur ve Emeklilere 1100 Lira Zam Mü...

Altına Yatırım Yapmak İsteyenler Ve Elinde Altını Bulunanlar Dikkat!Sonraki Haber

Altına Yatırım Yapmak İsteyenler Ve Elin...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar