Ankara
DOLAR13.5585
EURO15.3583
ALTIN786.04

Doğu Perinçek: Ucuz elektrik ve güvenlik için kamulaştırma

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Doğu Perinçek: Ucuz elektrik ve güvenlik için kamulaştırma
Abone ol
Genel Başkan Dr. Doğu Perinçek, halkın ucuz elektrik talebinin haklı olduğunu belirtti ve köklü çözümün kamulaştırma olduğunu vurguladı.

Genel Başkan Dr. Doğu Perinçek, halkın ucuz elektrik talebinin haklı olduğunu belirtti ve köklü çözümün kamulaştırma olduğunu vurguladı.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, bugün (8 Şubat 2022) İstanbul İl Merkezi’nde Genel Başkan Yardımcısı Utku Reyhan ve Ekonomi Siyasetleri Bürosu Başkanı Hakan Topkurulu ile birlikte bir basın toplantısı düzenleyerek, halkın ucuz elektrik talebinin haklı olduğunu belirtti ve köklü çözümün kamulaştırma olduğunu vurguladı. Perinçek, özetle şunları açıkladı:

Elektrik başta olmak üzere enerji fiyatlarına gelen yüksek zamlar, halkımızın, esnafımızın, çiftçimizin, sanayicimizin, bütün üreticilerimizin belini bükmüş, üretim şevkini kırmıştır.

Ağırlaşan enerji krizinin faturası halkın omuzlarına yüklenemez!

Elektrik Üretim ve Dağıtımında Özel Çıkara Son


Devlete ait elektrik dağıtım şirketleri özelleştirildi. Sonuçlarını yaşıyoruz. Özel çıkar, halkın çıkarının tepesine bindi.

Özel şirketler, devletten aldığı elektriği aşırı kârla satıyor. Hükümet, halkı değil, özel şirketlerin çıkarını destekliyor.

Tek Çözüm Kamulaştırma

Enerji dağıtımı kamu hizmetidir!


Dahası, enerjide halkçı çözüm ülke güvenliği için şarttır.


Enerji, kâr amacıyla değil, toprağın ekilmesi, sanayi çarkının çevrilmesi, çarşılarımızın şenlenmesi, halkımızın ihtiyaçlarının karşılanması ve toplumda huzurun sağlanması için ucuza verilmelidir.


Kamu eliyle yenilenebilir ve ucuz enerji üreten modellere geçilmelidir. Nükleer enerji üretiminin geliştirilmesi Türkiye’nin geleceği açısından şarttır.

Vatan Partisi’nin merkezinde olacağı Üreticilerin Millî Hükümeti, özel elektrik ve doğalgaz dağıtım şirketlerini kamulaştıracaktır.

Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan yönetimindeki hükümetimize öneriyoruz: Üretim ve güvenlik için kamulaştırmaya bir an önce gidelim ve halka ucuz elektrik verelim.


Ucuz Enerji için Komşularla İşbirliği


Dünyada yükselen enerji krizini komşularımızla işbirliği yoluyla aşabiliriz.


Rusya, Azerbaycan, İran, Irak, Cezayir ve Katar gibi enerji güvenliğimizi sağladığımız ülkelerle işbirliği yaparak ucuz doğalgaz, ucuz mazot, ucuz elektrik sağlayabiliriz. Vatan Partisi bu amaçla ilgili devletlerle görüşmektedir. Olumlu sonuçlar almak için şartlar uygundur. Yeter ki Hükümetimiz ABD’nin ülkemize ve bölgemize yönelttiği tehditlere karşı dostlarımıza güven versin.

Halkın Türk Bayrağı Altında

Haklı Eylemlerinin Başarısı İçin Sorumluluk Üstleniyoruz


Üreticilerin ucuz elektrik talebiyle yaptığı kitlesel eylemler haklıdır. Bu eylemleri bölücü amaçlarla ve ABD’nin kaos planlarına hizmet için saptırma girişimlerine halkımız fırsat vermeyecektir. Vatan Partisi olarak bu eylemlerin başarısı için, üstümüze düşen görevlerin bilincindeyiz.


Elektrik dağıtımı kamulaştırılsın!

Ucuz elektrik verilsin!

Zamlar geri çekilsin!


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
En zor anda Büyükşehir’in müdahalesi hayata bağladıÖnceki Haber

En zor anda Büyükşehir’in müdahalesi hay...

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla vergi başmüfettişlikleri ile müfettişliklerine yapılan atamalar Resmi Gazete’de yayımlandıSonraki Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla vergi...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar