Ankara
DOLAR13.5585
EURO15.3583
ALTIN786.04

Asgari Ücret İle İlgili Patronların Kafasındaki Tutar Açıklandı! Bu Rakamın Üstünü Veremeyiz!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Asgari Ücret İle İlgili Patronların Kafasındaki Tutar Açıklandı! Bu Rakamın Üstünü Veremeyiz!
Abone ol
Asgari Ücret İle İlgili Patronların Kafasındaki Tutar Açıklandı! Bu Rakamın Üstünü Veremeyiz!
Asgari Ücret İle İlgili Patronların Kafasındaki Tutar uzun bir süreden bu yana merak ediliyordu. Patronlardan açıklama geldi. Belirtilen miktarın üzerinden ödeme yapamayacaklarını belirttiler.

Asgari Ücret İle İlgili Patronların Kafasındaki Tutar

Restoran Turizm Derneği başkanı Ramazan Bingöl asgari ücret üzerinden alınan vergilerin alınmamasını talep etti. 2022 yılı için belirlenecek asgari ücret brüt minimum 5000 TL olmasını talep ettiklerini belirtti. Milyonlarca vatandaşın, asgari ücretle çalışan kişinin gözü asgari ücret görüşmelerinde.Bu kapsamda bir talepte Restoran ve Turizm İşletmecileri Derneği talepte bulundu. Geçen hafta içerisinde ilk asgari ücrete ilgili talebi Disk açıklamıştı. Asgari ücretin 5200 lira olmasını talep ettiler. Bugün Tüm Restoran ve Turizmciler Derneği açıklama kapsamında askeri ücret üzerinden belge alınmamasını ve 2022 yılı belirlenecek asgari ücret tutarının minimum 5000 TL olmasını istedi.Asgari Ücret İle İlgili Patronların Kafasındaki Tutar Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği yapmış olduğu açıklamasında asgari ücret üzerinden vergi alınmaması talebinde bulundular. İnsanların hem de işverenlerin zor durumda kaldığını dile getirerek asgari ücret minimum 5000 TL olması gerektiğini vurguladı ve açıklamalarına şu şekilde devam etti “ülkemizde 6500 milyon kişi asgari ücretle çalışmaktadır. Mevcutta bulunan ülkemizdeki ekonomik koşullar çalışanlara brüt minimum 5000 TL asgari ücret verilmesi gerektiği öngörüyor. Asgari ücrete kadar olan gelirler üzerinden vergi alınmasını talep ettiklerini de belirtiler. Ayrıca Asgari ücretin vergisi bir şekilde 5000 TL olarak belirlenmesi talep ederken bu durumun hem çalışanları hem de işvereni rahatlatacağını  vurguladılar. Asgari Ücret İle İlgili Patronların Kafasındaki Tutar nedir?

Asgari ücret ne zaman belli olur? Asgari ücrete ne kadar zam yapılır?

Kur artışında yaşanan gelişmeler sonrasında asgari ücretli kişilerin gelişimi de bir hayli zorlaştı. Vatandaşın 2020 yılı itibariyle alacakları asgari ücret miktarında Aralık ayı içerisinde başlayacak olan görüşmeler ay sonuna kadar devam edecek. Asgari ücret oranının belirlenmesi dört gözle beklenirken yıl içerisinde enflasyon oranından daha düşük bir zam yapılması beklenmediği açıklanmaktadır. Asgari Ücret İle İlgili Patronların Kafasındaki Tutar Yüzde 20'nin üzerinde bir zam gelmesi beklenirken asgari ücrete gelecek zam tüm çalışanlar tarafından merak ediliyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından yapılan açıklamada da asgari ücrete yapılacak  zam miktarının çalışanları tatmin edecek nitelikte olacağını kimsenin korkmaması gerektiği açıklamasında bulundu. Asgari Ücret Tespit Komisyonu tarafından 2022 yılı asgari ücret miktarının belirlenmesine yönelik toplantılar Aralık ayı içerisinde başlayacak.

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Tarım Kredi Kooperatifi Dev İndirim Yaptı Piyasa Kendine Geldi! Migros, Şok, Bim Sinek Avlayacak Önlemler Alındı!Önceki Haber

Tarım Kredi Kooperatifi Dev İndirim Yapt...

Mustafa Cengiz Ölüm Sebebi Duyanları Şok Etti!Sonraki Haber

Mustafa Cengiz Ölüm Sebebi Duyanları Şok...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar