Ankara
DOLAR13.5585
EURO15.3583
ALTIN786.04

Akbank Hesap Kartınız Varsa ve Cüzdanınızda Taşıyorsanız Dikkat! Hesabınızdaki Para Bir Günde Yok Olabilir!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Akbank Hesap Kartınız Varsa ve Cüzdanınızda Taşıyorsanız Dikkat! Hesabınızdaki Para Bir Günde Yok Olabilir!
Abone ol
Bankalar son zamanlarda müşterilerine unutmuş olabilecekleri hesaplarına dair uyarı mesajları yayınlamaya başladılar. Söz konusu bu mesajların yayınlanma sebebi ise Sermaye Piyasası Kanunu uyarı gereğince yapılan bir düzenlemedir.

Bankalar son zamanlarda müşterilerine unutmuş olabilecekleri hesaplarına dair uyarı mesajları yayınlamaya başladılar. Söz konusu bu mesajların yayınlanma sebebi ise Sermaye Piyasası Kanunu uyarı gereğince yapılan bir düzenlemedir. Sözü gecen bu düzenlemeye göre bankalarda yer alan her türlü alacak ve emanetler, hak sahibi olan kişiler tarafından 10 sene boyunca herhangi bir işleme tabi tutulmadığı sürece artık ulaşılamayacak. Herhangi bir işlem yapılmayan bu hesaplar ilan tarihinden itibaren 10 sene sonra Yatırımcı Tazmin Merkezi’ne aktarılacaktır. Akbank da bu düzenlemeden dolayı bütün müşterilerine uyarı yaptı. Akbank’tan gelen zamanaşımı uyarısı ve ayrıntıları ise şu şekilde…

Hesaptaki Paranızı Alamayabilirsiniz!

Akbank tarafından yayınlanan bir duyuruya göre; Sermaye Piyasası Kanunu’nun 83. Maddesinin gereğince yatırım hizmet ve faaliyetlerinden doğan her türlü emanet ve alacaklar Yatırım Tazmin Merkezi’ne emanet ocak şekilde devri yapılacak.

Devredilecek olan hesaplar, hesap sahibi olan kişilerin en son talep, işlem veya yazılı talimat tarihinden itibaren 10 sene içinde tahsil edilmediği taktirde veya yeni bir işlem talep edilmemesi halinde devri yapılacaktır. Eğer bu konu hakkında yapılan uyarıya göre YTM’ye gelir olarak kaydedilirse geri iadesi söz konusu değil.

Bankanın hazırladığı listeleri kontrol edin

Akbank bu şekilde olan hesaplar ile ilgili bir inceleme yaptıktan sonra liste hazırladı ve bu hesap sahiplerinin isimlerini de bankanın resmi internet sitesi üzerinden paylaştı. Bu şekilde bir hesabınızın olup olmadığını kontrol etmek için yapmanız gereken Akbank ‘ın resmi internet sitesine girerek sözü gece listelerde adınız var mı yok mu kontrol edebilirsiniz.

Söz konusu olan bu listelerde eğer adınız varsa en kısa zamanda söz konusu olan hesabınızı kapatabilir veya yeni bir talimat ile hesabınızın Yatırım Tazmin Merkezi’ne devrinin yapılmasına engel olabilirsiniz.

Bundan dolayı da söz konusu olan bu duruma düşmemem için mevcut hesaplarınızdaki mevduat ve faiz haklarınızı kaybetmemek adına bankanın resmi internet sitesi üzerinden verdiği listede adınız olup olmadığını sorgulatmayı ihmal etmeyiniz.

 

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Alişan Barışmak İçin Buse Varol’a Öyle Bir Hediye Aldı ki! Balya Balya Hediye İçin Kuyumcuya Para Ödedi! Meğerse Buse Varol…Önceki Haber

Alişan Barışmak İçin Buse Varol’a Öyle B...

Neslihan Alkoçlar İle Engin Altan Düzyatan İkilisi Birbirini mi Aldattılar?Sonraki Haber

Neslihan Alkoçlar İle Engin Altan Düzyat...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar