Ankara
DOLAR13.5585
EURO15.3583
ALTIN786.04

6’lı  Muhalefet Masasından Temel Karamollaoğlu’nun büyük şok!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
6’lı  Muhalefet Masasından Temel Karamollaoğlu’nun büyük şok!
Abone ol
Her şey çok yolunda giderken bir anda 6 muhalefet partisi arasında kriz çıktı. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu bir anda neye uğradığını şaşırdı. Kriz de son olarak neler yaşandı haberimizin detayında bulabilirsiniz. 

Herşey çok yolunda giderken bir anda 6 muhalefet partisi arasıda kriz çıktı. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu bir anda neye uğradığını şaşırdı. Kriz de son olarak neler yaşandı haberimizin detayında bulabilirsiniz. 

6 muhalefet partisinin imza attığı Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem Uzlaşma Metininde İstanbul Sözleşmesinin yer almaması büyük bir krize sebep oldu.

Cumhuriyet Halk Partisi, İyi Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti, Gelecek Partisi ve Demokrasi ve Atılım Partisi’nin aylardır birlikte üzerinde çalıştıkları “Güçlendirilmiş Parlementer Sistem Uzlaşma Metni" Ankara'daki toplantıda imzalanarak açıklandı.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'li belediyelerin belediyeye ait bilboardları aracılığı ile eşcinsel sapıklar için “Cinsel Yönelim Yasası" çıkaracağı sözünü de vermişti. Diğer yandan Saadet Partisi dışında  masada yer alan  bütün partiler yürürlükten kaldırılmış olan “İstanbul Sözleşmesi"ni yeniden uygulamaya alacaklarının bilgisini de söyledi.

 

Saadet Partisi itiraz edince metne girmedi!

Saadet Partisi'nin alınan kararlar karşı  itirazda bulunması  sonucunda ne eşcinsel sapıklar için ne de İstanbul Sözleşmesi için verilen sözler uzlaşma metninde yer almaması kararına varıldı.

 

Toplantıda yer alan “Eşitlik İçin Kadın Platformu" topluluğu üyeleri bu karardan sonra, söz konusu olan uzlaşma metnine imza atılan kürsüye gelerek, “İstanbul Sözleşmesinden vazgeçmeyeceğiz. Bayanların dayanışması yaşasın.” İfadelerini kullanarak sloganlar atarak, Temel Karamollaoğlu'nu bu şekilde protesto ettiler.

 

Diğer yandan eşcinsel sapkınlar da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu vermiş olduğu sözün uzlaşma metninde yer almamasından  dolayı 6'lı muhalefet partilerini eleştiri yağmuruna tuttu.

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İstihbarat şefinin zor anları! Putin'in karşısında kekelemeye başladı  Önceki Haber

İstihbarat şefinin zor anları! Putin'in...

Çin Rusya Kararını Resmen Duyurdu! Rusya Şimdi Hapı YuttuSonraki Haber

Çin Rusya Kararını Resmen Duyurdu! Rusya...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar